Motoryzacja  / Artykuł

On jest monstrualny! Spotkaliśmy Big Stiga, który dzisiaj odwiedził Polskę

Niektórzy mówią, że jest tak duży, że dziewczyny mdleją na jego widok. Nie, nie chodzi tu jednak o pająka... to Big Stig!

Big Stig przemierza Europę, aby 28 stycznia zakończyć swoją podróż w stolicy naszego kraju. Na Placu Defilad (już w pozycji stojącej) będzie promował najnowszą, 22. serię, TopGear, która dostępna będzie w Polsce na kanale BBC Brit. Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie 1 lutego.

Top-Gear

\

[gallery link="file" columns="2" ids="334078,334079,334217,334218"]
Ciężarówka z ogromnym Stigiem wyruszyła wczoraj z Wielkiej Brytanii, przejechała przez Holandię i Niemcy, a już dziś po godzinie 16 zawitała do Poznania. Po krótkim postoju Big Stig udał się w dalszą podróż do Warszawy.

STIG-POZNAN

Figura mierzy blisko dziesięć metrów, a nawet w pozycji leżącej jest większy, niż dwupiętrowy autobus. Nad stworzeniem Big Stiga pracowało jednocześnie trzech rzeźbiarzy, którzy przez ponad dwa miesiące dopieszczali figurę, aby jak najlepiej oddawała oblicze prawdziwego Stiga.

big-stig-poznan-polska (10)

Big Stig miał pojawić się w Poznaniu około godziny 13:00, ale nastąpiło pewne opóźnienie i w konsekwencji figurę mogliśmy podziwiać po godzinie 16:00. Promowany kanał BBC Brit będzie dostępny w NC+, Cyfrowym Polsacie, UPC, Vectrze, TOYA i Netii.

Każdy fan Top Gear będzie mógł spotkać Big Stiga na Placu Defilad w Warszawie, gdzie pozostanie do 30 stycznia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst