REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Świetna wiadomość dla posiadaczy konsol PlayStation - Sony rozpoczyna współpracę ze Spotify

Gracze szukający dla siebie nowej konsoli będą mieli kolejny argument przemawiający za zakupem sprzętu od Sony. Użytkownicy konsol PlayStation 3 i PlayStation 4 dostaną dostęp do zupełnie nowej usługi PlayStation Music, której sercem stanie się serwis streamingowy Spotify. Mamy też informacje na temat dostępności w Polsce!

28.01.2015
17:35
Świetna wiadomość dla posiadaczy konsol PlayStation – Sony rozpoczyna współpracę ze Spotify
REKLAMA
REKLAMA

Sony to ogromna korporacja. Jej poszczególne oddziały zajmują się nie tylko grami wideo w formie konsol, telewizorami i urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfony i tablety. Oprócz tego jest wytwórnia filmową Sony Pictures, a ta globalna firma o japońskich korzeniach zajmuje się też rynkiem muzycznym.

Przy takiej skali działań powinien zadziałać efekt synergii.

W portfolio usług Sony do tej pory była co prawda dostępna usługa muzyczna Sony Music, ale nie zdobyła ona oszałamiającej popularności. Mało kto zresztą w naszym kraju o niej wiedział, bo na urządzeniach uruchomionych w Polsce nie mieliśmy do niej dostępu. Teraz to się wreszcie zmieni.

Sony wchodzi w “ekskluzywne partnerstwo” z serwisem Spotify, będącym wiodącym przedstawicielem rynku streamingu muzyki. Z nowej usługi będą mogli już na wiosnę skorzystać użytkownicy konsol PlayStation 3 i PlayStation 4 oraz posiadacze urządzeń mobilnych z rodziny Sony Xperia.

Ogłoszenie nie dotyczy tylko udostępnienia nowoczesnej aplikacji Spotify na konsole.

spotify-playstation

Sony postanowiło zbudować od podstaw serwis muzyczny o nazwie PlayStation Music. Jego ekskluzywnym partnerem jest Spotify. Skandynawski gracz na rynku streamingu muzyki będzie tym samym dostawcą treści dla użytkowników konsol oraz urządzeń mobilnych od Sony.

Usługa będzie dostępna na 41 rynkach, w tym w Polsce. Z udostępnionych informacji wynika, że będzie można zalogować się w usłudze danymi z konta Spotify. Liczę na to, że nie trzeba będzie opłacić żadnego dodatkowego abonamentu, aby słuchać muzyki na konsoli.

PlayStation Music pojawi się już na wiosnę.

spotify-playstation-1

Dokładna data premiery PlayStation Music nie jest niestety znana, ale można podać swój adres mailowy na stronie Spotify i uzyskać dalsze informacje, jak tylko się pojawią. Sam mam wiele pytań dotyczących tego, jak usługa ma wyglądać.

Wiemy jak na razie m.in. to, że gracze będą mogli słuchać muzyki ze Spotify podczas grania ma PlayStation 4 i samemu dobierać sobie soundtrack do gry. Ma być też synchronizowana biblioteka playlist pomiędzy zwykłymi klientami Spotify, a aplikacją na konsole.

Ciekaw jestem też, czy to oznacza, że Spotify nie będzie dostępne na Xboksie One, czy też może ekskluzywność dotyczy wyłącznie tego, kto będzie dostawcą treści do PlayStation Music? Tego postaram się jak najszybciej dowiedzieć.

REKLAMA

Pewien podgląd na termin startu PlayStation Music daje natomiast data zamknięcia Music Unlimited, czyli 29 marca 2015 roku.

*Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA