REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Prąd, konto bankowe - jakie usługi pojawią się jeszcze w ofertach operatorów?

Operatorzy już od dawna nie są jedynie dostawcami usług typowo telekomunikacyjnych. Już niedługo opłaty za wszystkie media, z których korzystasz, będą przychodziły na jednej fakturze.

Prąd, konto bankowe – jakie usługi pojawią się jeszcze w ofertach operatorów?
REKLAMA
REKLAMA

Początkowo operatorzy oferowali abonament na telefon stacjonarny i komórkowy. Potem przyszedł czas na Internet mobilny. Niezależnie od tych usług rozwijały się oferty telewizji satelitarnych, które są teraz sprzedawane przez Plusa i Orange. W międzyczasie operatorzy zaczęli także oferować usługi dodatkowe, które bezpośrednio wiążą się z głównymi elementami ich portfolio.

W ten sposób klienci mogą posiadać dysk w chmurze operatora, ubezpieczyć swój telefon, wypożyczać książki, korzystać z nawigacji i serwisów streamingu muzyki. Ciągle powstają nowe rodzaje usług dodatkowych, a opłaty za wszystkie te usługi pojawiają się na jednej fakturze. Mimo wszystko, powyższe usługi wiążą się bezpośrednio z charakterem działalności przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Usługi telekomunikacyjne to za mało

Niektórzy operatorzy postanowili pójść o krok do przodu i zagarnąć dla siebie część rynku, która teoretycznie nie znajduje się w obszarze ich kompetencji. W ten sposób możemy dziś posiadać konto bankowe w Plusie, T-Mobile i Orange. Jedynie klienci Play nie mogą jeszcze założyć konta u swojego operatora.

Kolejną niestandardową usługą, która dostępna jest w Orange i Plusie, jest możliwość kupna energii elektrycznej. Od 27 stycznia sieć Zygmunta Solorza-Żaka wprowadza ofertę prądu dla klientów indywidualnych. Być może niedługo oprócz statystyk przenośności numerów między operatorami równie dużą popularnością będą cieszyły się statystyki przenośności prądu.

uslugi-dodatkowe

Co dalej?

Z wszystkich operatorów najbardziej kompleksowe usługi mają Orange i Plus. To właśnie oni mają szansę na stanie się kimś więcej niż tylko standardowymi firmami telekomunikacyjnymi. Z dotychczasowo zaprezentowanych usług dodatkowych zarysowuje się wizja dostawców kompleksowych rozwiązań dla gospodarstw domowych. Pytanie, jakie następne usługi mogą znajdować się na celownikach operatorów?

Możliwe, że niedługo będziemy tankować samochody na stacjach benzynowych Plusa, a lekarza wybierzemy tego z oferty Orange. W przyszłości mogą także powstać sieci sklepów działających pod szyldem operatora. Możliwości wydają się tutaj nieograniczone i tylko od decyzji inwestorów zależy, które z nich staną się rzeczywistością.

REKLAMA

Jedno jest pewne. Na takiej kompleksowości usług i na poszerzaniu ofert operatorów zyskują klienci. Jedna faktura dla wielu usług to wygoda w domowej księgowości, a dodatkowe zniżki płynące z posiadania kilku usług tego samego operatora mogą obniżyć miesięczne rachunki. 

Zdjęcia pochodzą z Shutterstock

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA