Tech  / News

Aktualizacja: Od dziś Wikingowie są jeszcze bardziej mobilni - poznajcie Viking App i inne niespodzianki

Dokładnie rok mija dziś od momentu, kiedy na polskim rynku pojawił się kolejny operator - Mobile Vikings. Skazywany przez wielu na błyskawiczną porażkę i podzielenie losu innych MVNO, potrafił się jednak nie tylko utrzymać się, ale i zachęcać do swojej oferty regularnie nowych klientów. Z okazji pierwszych urodzin nie przyjmuje jednak prezentów, a rodzaje je swoim klientom.

AKTUALIZACJA (08.01.2015): Zgodnie z obietnicami, użytkownicy iPhone’ów również doczekali się premiery Viking App dla swoich telefonów. Program, dostępny dla urządzeń z iOS w wersji co najmniej 7.0, można pobrać za darmo z Apple App Store.

Najważniejszym z nich, i chyba najbardziej wyczekiwanym przez użytkowników, jest dedykowana aplikacja do obsługi naszego konta z poziomu telefonu. Z jej poziomu można bezproblemowo sprawdzić m.in. pozostałe środki oraz transfer danych, a także wykupić doładowanie. Dopuszczalne są przy tym płatności z wykorzystaniem tzw. Punktów Vikinga, których liczbę również możemy zweryfikować z poziomu programu.

0_balance_poland

Poza atrakcyjną oprawą graficzną zadbano również o kilka "smaczków". Jednym z nich jest oznaczanie w zakładce z książką adresową osób należących do Mobile Vikings poprzez... dodanie ikony hełmu obok ich kontaktu. Z bardziej użytecznych dodatków można wyróżnić chociażby obecność widgetu ekranu głównego w wersji dla Androida oraz analogicznego rozwiązania w przypadku centrum powiadomień w iOS.

2_contact_poland

Posiadacze smartfonów z Androidem z możliwości aplikacji mogą cieszyć się już od dziś, natomiast użytkownicy iPhone'a muszą jeszcze chwilę poczekać. Niecierpliwi mogą jednak zapisać się na listę oczekujących, dzięki czemu zostaną w pierwszej kolejności powiadomieni w momencie, kiedy ta będzie dostępna do pobrania.

Trudno się przy tym dziwić, że na mobilną aplikację było aż tak duże zapotrzebowanie - w końcu w przypadku Mobile Vikings, czyli sieci, która szczyci się swoim nowatorskim podejściem i rozwiązaniami dedykowanymi młodym, aktywnym i "internetowym" użytkownikom, nie mieć aplikacji po prostu nie wypada.

To jednak nie koniec urodzinowych niespodzianek.

Każdy, kto od dziś do 4 stycznia doładuje swoje konto w Mobile Vikings dowolną kwotą (powyżej 8 zł), będzie mógł cieszyć się nielimitowanymi połączeniami z klientami Mobile Vikings, Play, Red Bull Mobile i Virgin Mobile przez kolejne 31 dni. Posiadacze taryf internetowych otrzymają natomiast bonusowo 500 MB transferu. W kolejnych dniach możemy się spodziewać... kolejnych niespodzianek. Jest więc na co czekać i widać, że MV nie składa broni - wręcz przeciwnie.

Wygląda więc na to, że deklaracje o chęci pozostania na polskim rynku na dłużej nie są pustymi obietnicami.

AKTUALIZACJA (08.01.2015): Zgodnie z obietnicami, użytkownicy iPhone'ów również doczekali się premiery Viking App dla swoich telefonów. Program, dostępny dla urządzeń z iOS w wersji co najmniej 7.0, można pobrać za darmo z Apple App Store.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst