Sprzęt  / News

Nokia 215 od Microsoftu to najtańszy telefon do... Facebooka

111 interakcji
dołącz do dyskusji

Microsoft zaprezentował nową Nokię. Nie Lumię, ale Nokię.

Nokia 215 wygląda dość niepozornie. W kolorowej obudowie o wymiarach 116 na 50 na 12,9 mm upchnięto niezbyt mocne podzespoły. W praktyce na uwagę użytkownika zasługuje jedynie 2,4-calowy wyświetlacz, czytnik kart pamięci do 32 GB oraz akumulator o pojemności 1100 mAh, który pozwoli na 50 godzin słuchania muzyki lub 20 godzin rozmów telefonicznych.

Mimo niezbyt porywającej specyfikacji technicznej, Nokia 215 ma w sobie to coś, co może jej pomóc w podbiciu rynku. Przede wszystkim użytkownicy docenią akumulator, który zapewnia czas czuwania urządzenia na poziomie 29 dni - to prawie cały miesiąc!

microsoft-nokia-215-telefon

Po drugie, telefon ten wbrew pozorom jest dość mocno multimedialny. Długi czas odtwarzania muzyki, wbudowane radio, czy obsługa pojemnych kart pamięci, to dopiero początek. Dzięki preinstalowanym aplikacjom, Nokia 215 zapewnia dostęp do Facebooka i Messengera, a nie oszukujmy się, dla wielu użytkowników, to właśnie społecznościowe funkcje urządzeń mobilnych odpowiadają za komunikację ze znajomymi. A Nokia 215 to ma. Obok Facebooka na nowej Nokii z powodzeniem i wygodnie można przeglądać Internet - dzięki przeglądarce Opera Mini oraz wbudowanej wyszukiwarce Bing.

Wisienką na torcie jest łączność Bluetooth 3.0, która zapewnia możliwość podłączenia do Nokii 215 bezprzewodowych słuchawek.

A teraz najlepsze.

Nowa Nokia od Microsoftu kosztuje tylko 29 dol. Jest to cena przed wszelkimi dopłatami i opodatkowaniem, ale i tak robi ona wrażenie. Microsoft wycenia na 29 dol. urządzenie, które może miesiąc pracować na jednym ładowaniu akumulatora, potrafi odtwarzać muzykę bez przerwy przez dwie doby, obsługuje dwie karty SIM oraz jest w pełni internetowe - wsparcie dla Facebooka, Messengera, a do tego przeglądarka Opera Mini i wyszukiwarka Bing. Czego chcieć więcej?

Nie miałem jeszcze Nokii 215 w ręce, ale na podstawie obecnych informacji domniemuję, że może być to nie tylko świetny telefon, dla osób które dopiero rozpoczynają przygodę z mobilnym internetem, ale również dla tych, którzy sporo podróżują. Długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora, obsługa dwóch kart SIM oraz predyspozycje do przekształcenia Nokii 215 w przenośny odtwarzacz MP3 są bardzo kuszące.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst