Sprzęt  / News

Te dwie nowe funkcje w Mapach Google, to dopiero cisza przed burzą. Prawdziwa niespodzianka dla Polaków pojawi się za 5 dni

Miałeś kiedyś problem z dotarciem do wcześniej umówionego miejsca? Zapewne tak. Już niebawem problem ten będzie mógł odejść w niebyt. Wszystko dzięki nowej wersji Map Google.

Doczekały się one właśnie aktualizacji do wersji 9.3. Przynosi ona dwie bardzo ciekawe funkcje, dzięki którym używanie smartfonu stanie się jeszcze wygodniejsze niż do tej pory. Pierwsza z nich to możliwość permanentnego ignorowania powiadomień na temat aktualizacji, które lubią nękać użytkowników nawet kilka razy dziennie. Druga nowość to możliwość dzielenia się wskazówkami dotarcia do danego miejsca z innymi osobami.

Jest to świetna funkcja, dzięki której podróżowanie stanie się jeszcze prostsze.

mapy-google-aktualizacja

Do tej pory sam często miewałem problemy z poruszaniem się po nieznanych mi miastach lub ze znajomymi, którzy postanowili wpaść do mnie w odwiedziny, ale w ogóle nie znają Warszawy. Dzięki tej funkcji można poprosić Google o wybranie optymalnej trasy do celu, ewentualnie poprawić ją i wysłać ją znajomym. Korzystając z niej na pewno się nie zgubią.

google-mapy-pkp-intercity

Swoją drogą jestem ciekaw, czy funkcja ta ma coś wspólnego z zapowiadaną na 20 stycznia wspólną konferencją Google i PKP Intercity. Na razie zdradzono tylko, iż współpraca oby firm sprawi, że planowanie podróży będzie wygodniejsze.

Kto wie, może niebawem doczekamy się wyznaczania dłuższych tras na mapie nie tylko przy użyciu samochodu, ale też polskich pociągów? Jako osoba mieszkająca w Warszawie i zwyczajowo nazywana od rodzaju naczynia szklanego, szczelnie zamykanego korzystałbym z tej funkcji bardzo chętnie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst