Tech  / News

Nowe Lumie, czyli Microsoft podnosi poprzeczkę obniżając cenę

W ofercie Microsoftu pojawiły się dwa zupełnie nowe telefony poszerzające portfolio naprawdę tanich smartfonów z systemem Windows Phone. Poznaliśmy też już polskie ceny Lumii 435 oraz Lumii 532.

Microsoft po przejęciu od Nokii działu mobilnego kontynuuje swoją strategię atakowania tej najniższej półki cenowej i wydajnościowej swoimi produktami. W przeciwieństwie do konkurencji firma z Redmond ma tutaj naprawdę ciekawe propozycje.

FEATumbrella

Twórcy smartfonów z Windows Phone znaleźli sobie niszę, gdzie naprawdę brylują. Apple celuje wyłącznie w segment premium, a te najtańsze modele smartfonów z systemem Android cechują się bardzo słabymi parametrami, starymi wersjami systemu oraz problemami z wykonaniem nawet najprostszych czynności.

Oczywiście najtańsze smartfony z Windows Phone to też nie są demony wydajności, ale oprogramowanie Microsoftu radzi sobie wyraźnie lepiej na najsłabszej konfiguracji sprzętowej w porównaniu do zielonego robota od Google. Z tego względu dwa nowe telefony to bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających nowej taniej komórki.

Lumia435duo

Lumia 435 oraz Lumia 532 działają pod kontrolą systemu Windows Phone w najnowszej wersji 8.1 i cechują się naprawdę bardzo podstawową specyfikacją i bardzo niską ceną. Microsoft tym samym wprowadza oficjalnie przedstawiciela serii Lumia 400 do sprzedaży podnosi poprzeczkę konkurencji w kwestii smartfonów z najniższej półki cenowej.

Lumia 435 wyposażona została w 4-calowy wyświetlacz 800 na 480 pikseli i aparat robiący zdjęcia o rozdzielczości 2 megapikseli, który zdebiutuje w cenie 369 zł na wolnym rynku. Urządzenie będzie napędzać dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 taktowany zegarek 1,2 GHz.

Lumia532umbrella

Drugi telefon również z takim samym czterocalowym ekranem, czyli Lumia 532 kosztować będzie 449 zł i da użytkownikom dostęp do 5-megapikselowego aparatu. Różnić się będzie procesorem, który będzie miał cztery zamiast dwóch rdzeni. Oba smartfony wyposażone zostały w 1 GB pamięci typu RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej.

Nowe smartfony Microsoftu pojawią się w sprzedaży na przełomie lutego i marca. Telefony dostępne będą, podobnie jak inne Lumie, w krzykliwych kolorach, czyli pomarańczowym, zielonym. Oprócz tego dostępne będą też klasyczne wersje kolorystyczne, czyli czarna i biała.

Tradycyjnie też jak w przypadku tanich Nokii w obu przypadkach pojawi się możliwość zakupu urządzenia w wersji Dual SIM.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst