Bezpieczeństwo  / Artykuł

Waży pięć ton, strzela 6000 pocisków na minutę i… możesz go kupić na Amazonie

168 interakcji
dołącz do dyskusji

Zachodni konsumenci mówią, że na Amazonie można kupić wszystko. Nie mam pojęcia, czy myślą wtedy o pięciotonowym, olbrzymim mechu Kuratas, ale najnowsza oferta Japończyka Kogoro Kuraty zdaje się być najlepszym tego potwierdzeniem.

Zgadza się. Dożyliśmy momentu, w którym każdy z nas może sobie kupić własnego bojowego mecha, o ile mamy na to dostatecznie wiele środków. Kuratas jest już oficjalnie dostępny do kupienia na Amazonie, w cenie 120 000 000 jenów. To nieco ponad milion amerykańskich dolarów. Za tę kwotę dostajemy ważącą 5 ton przesyłkę, w której znajduje się mech w podstawowej, pozbawionej mechanicznych rąk edycji. Oferta japońskiego Amazonu jest opisana jako „kit”, więc najprawdopodobniej mecha będziemy musieli również sami złożyć.

kuratas 1

Co potrafi Kuratas?

Przede wszystkim – poruszać się. To pięciotonowe monstrum, które wywołuje uśmiech na twarzy każdego fana Neon Genesis Evangelion i Gundama, osiąga maksymalną prędkość 10 kilometrów na godzinę. Wystarczy, aby z odpowiednią godnością przejechać przez miasto, znajdując się w środku potężnej maszyny. Tylko pamiętajcie - w kokpicie nie wolno palić! Nie lubicie ścisku? Nie ma żadnego problemu. Mecha Kuratas można pilotować również zdalnie, za pomocą aplikacji na Androida oraz iOS.

kuratas 3

Kuratas nie jest mobilną stertą złomu. Mech posiada 30 elementów, którymi możemy poruszać znajdując się wewnątrz potężnego pancerza. Oczywiście maszyny nie należy traktować jako egzo-szkieletu – jego funkcjonalność jest ograniczona, natomiast możliwość wykonywania tak podstawowych czynności jak podnoszenie przedmiotów czy dźwiganie ciężarów – niemożliwa. Co innego zdolności bojowe.

Mech wyposażony w górne kończyny może strzelać petardami. Mało tego, Kuratas jest również wyposażony w maszynową broń na śrut, która potrafi pruć z prędkością 6000 pocisków na minutę. Co zabawne i przerażające zarazem, aby aktywować działko, wystarczy być wewnątrz mecha i szeroko się uśmiechnąć. Gdyby tego było mało, producent pisze o systemie namierzania i utrzymywania celu na muszce.

Metaliczna róż czy gustowna czerń?

Kuratas jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, nie wyłączając z tego czerni oraz różu. Waży 5 ton oraz jest wysoki na 4 metry. Porusza się z prędkością 10 kilometrów na godzinę, będąc kontrolowanym zarówno przez pilota znajdującego się w środku, jak również zdalne urządzenia podłączone do sieci 3G. Jego wygląd do złudzenia przypomina maszyny, które w swoich niesamowitych grach z serii Metal Gear Solid umieszcza Hideo Kojima. No i mogę wam zagwarantować – na pewno kapitalnie wygląda zaparkowany przed domem.

Kuratas na Amazonie

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst