Tech  / News

Do odważnych świat należy - Kruger&Matz udostępnia aktualizację do Androida 4.4

188 interakcji
dołącz do dyskusji

Osoby posiadające telefon (lub telefony) marki Kruger&Matz, a dokładniej SOUL, DRIVE 2 lub LIVE 2, mogą w końcu przestać odliczać dni do wydania aktualizacji do Androida w wersji 4.4. Od dziś każdy z tych trzech smartfonów uprawniony jest do instalacji nowej odsłony systemu operacyjnego Google, choć... została ona udostępniona w dość nietypowy sposób. 

Przede wszystkim, o czym już na wstępie uprzedza producent, nie należy natychmiast rzucać się na pliki instalacyjne i próbować skorzystać z nich na własną rękę. Podstawą, przynajmniej w przypadku mniej zaawansowanych użytkowników, jest szczegółowe zapoznanie się z instrukcją przeprowadzania całego procesu. Ta liczy sobie kilka stron, co niektórych może odrobinę przerażać, ale wyjaśnia bardzo szczegółowo, krok po kroku, co należy zrobić, żeby nie wpakować się w kłopoty.

kruger and matz live 2 a

Te mogą być wprawdzie dość poważne (włącznie z uszkodzeniem telefonu, które znosi gwarancję), ale nie ma raczej większych powodów do obaw. Nie dość, że K&M ochoczo odpowiada na wszelkie pytania w tej sprawie zadawane m.in. za pośrednictwem Facebooka, to wręcz zachęca do konsultowania się w przypadku niejasnych sytuacji.

Dodatkowo, część użytkowników poinformowała już, że udało im się przeprowadzić całą operację bez najmniejszych strat, więc bez wątpienia jest to możliwe. Trzeba tylko, o czym często zapominamy, po prostu przeczytać instrukcję.

Jednocześnie producent zapowiada, że już bardzo niedługo, bo tuż po weekendzie, pojawi się nowa metoda aktualizacji, która rozwiąże problemy tych, którzy boją się sprawdzać własne siły w starciu z nietypowym procesem aktualizacji, oraz tych, którzy np. nie posiadają komputera z Windowsem, co niestety uniemożliwia skorzystanie z udostępnionego dziś rozwiązania.

W rezultacie ci, którzy zdobędą się na odwagę i będą postępować zgodnie z wytycznymi, będą mogli Androidem 4.4 cieszyć się odrobinę wcześniej niż ci, którzy zdecydują się pójść na "łatwiznę".

Złej wiadomości doczekali się niestety użytkownicy dwóch starszych sprzętów K&M - Mista oraz pierwszego LIVE'a. Ze względu na brak wsparcia ze strony producenta procesora w tych urządzeniach, nie doczekają się oni aktualizacji do Androida 4.4.

Kto ma więc chwilę czasu w ten weekend, SOULa, DRIVE'a 2 lub LIVE'a 2, odpowiedni sprzęt i nie może doczekać się instalacji nowszej odsłony Androida niż miał do tej pory, nie powinien się bać. To w końcu nie może być takie trudne, prawda?

Poza tym taka wiedza może nam się przydać także w przyszłości, choć już niekoniecznie przy oficjalnych aktualizacjach.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst