REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Operatorzy

Sprawdzamy, czy T-Mobile może namieszać na rynku internetu mobilnego dla firm

Klienci biznesowi T-Mobile mają do dyspozycji nowe oferty Internetu mobilnego. Zwiększono miesięczne limity gigabajtów, dodano pakiety roamingowe oraz tzw. “budżet na urządzenie”. Postanowiliśmy sprawdzić, jak nowa oferta T-Mobile prezentuje się na tle konkurencji.

VoLTE i VoWiFi w T-Mobile / T-Mobile nie działa / Superloteria
REKLAMA
REKLAMA

W ofercie za 40 zł netto miesięcznie dostępne jest 30 GB do wykorzystania (pakiet Silver). Kolejny próg to 60 zł netto i 50 GB limitu transferu, a do tego 100 Mb danych w roamingu oraz bezpłatny antywirus Norton 360 i nielimitowany nocny transfer (pakiet Gold).

Najwyższym dostępnym pakietem jest pakiet Platinum, w którym oferowany jest pakiet 100 GB za 90 zł netto na miesiąc. Podobnie jak w przypadku pakietu Gold dodany jest Norton 360, nielimitowany transfer nocny, a poza Polską można wykorzystać nawet 500 MB danych bez obaw o dodatkowe koszty. Osoby posiadające już usługę głosową lub Internet w T-Mobile mogą otrzymać zniżkę 10 zł netto na całość umowy, a w ofercie tylko SIM przez pierwsze trzy miesiące abonament wynosi 1 zł.

Internet-dla-firm

Play

Za 44,99 zł netto miesięcznie klienci otrzymają 30 GB. Dodatkowe 5 GB można uzyskać dokonując zakupu przez Internet. W tej ofercie również dostępny jest bezpłatnie nocny transfer. Największym plusem jest nielimitowany transfer przez pół roku od momentu podpisania umowy. Zarówno w zasięgu LTE i HSPA+.

Za niewiele więcej można otrzymać nielimitowany transfer na całość umowy. Abonament w takim przypadku wynosi 52,99 zł netto, a przez pół roku jest obniżony do kwoty 44,99 zł netto. Warto zwrócić uwagę, że w Play nielimitowany transfer może zostać ograniczony najwcześniej po przekroczeniu 100 GB w danym okresie rozliczeniowym.

Orange

W opcji “Standard” klienci biznesowi otrzymają 30 GB w cenie 45 zł. Jeżeli zamówienie zostanie zrealizowane przez Internet, dodane zostaną dodatkowe 2 gigabajty. Podnosząc cenę do 59 zł netto uzyskamy już 52 GB.

W każdej z tych taryf do końca marca tego roku klienci mogą korzystać z nielimitowanego transferu w sieci LTE (później również będzie nielimitowany, ale z ograniczeniem do 10 Mb/s), a przez całość umowy z nocnego transferu. Podobnie, jak w T-Mobile, najdroższa opcja nazywa się “Platinum”. Koszt to 99 zł netto, a w ofercie dostępne są 104 GB (100 GB + 4 GB za zamówienie przez Internet). W tej opcji również występuje nocny transfer oraz nielimitowany transfer w LTE bez ograniczenia prędkości na całość trwania umowy.

Internet-LTE-dla-firm

Plus

W abonamencie Internet LTE dla firm za 49 zł netto miesięcznie oferowanych jest 25 GB. Przez pół roku transfer w LTE jest nielimitowany. Po pół roku zniesienie limitów danych w LTE kosztuje 8 zł netto, ale można z tej opcji zrezygnować.

Chcąc zwiększyć transfer danych do 30 GB trzeba przygotować się na miesięczny abonament 59 zł netto. Pozostałe warunki się nie zmieniają.

Najwięcej danych można pobrać w ofercie za 89 zł netto za miesiąc. W trakcie okresu rozliczeniowego dostępne będzie 35 GB. Podobnie, jak w tańszych pakietach, nielimitowany transfer w LTE dostępny jest przez pół roku z opcją dalszego, płatnego, przedłużenia.

tabelka operatorzy
REKLAMA

Nowa oferta Internetu mobilnego w T-Mobile dla firm prezentuje się lepiej niż oferta sieci Plus i jest praktycznie identyczna, jak propozycja Orange. W Play za 52,99 zł można otrzymać minimum 100 GB, czyli tyle, ile w T-Mobile za 90 zł. Przewagą T-Mobile jest tutaj pakiet transmisji danych do wykorzystania w roamingu.

* Zdjęcia pochodzą z Shutterstock

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA