Technologie  / News

Wreszcie! Chrome dla iPhone'a oraz iPada równie dobry jak na Androidzie

Google udostępnił wreszcie długo oczekiwaną aktualizację swojej przeglądarki w wersji na iOS. Użytkownicy iPhone’ów i iPadów mogą wreszcie skorzystać w przeglądarce Chrome z wyraźnie wyróżnionego trybu incognito, ale to tylko początek nowości.

Google Chrome oznaczony numerkiem 40 trafił dzisiaj do sklepu App Store. Aplikacja oczywiście dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich chętnych, a wcześniejsi użytkownicy mogą już wykonać aktualizację. Zmian jest całkiem sporo.

Material Design atakuje App Store.

Aplikacje w systemie Android doczekały się nowego, zunifikowanego wyglądu w ramach wytycznych Material Design. Ten sam styl przeniesiony został na platformę iOS, gdzie kolejne aplikacje giganta otrzymują aktualizację. Teraz przyszła kolej na Google Chrome.

Przeglądarka na iOS również doczekała się liftingu, który wyszedł jej zresztą na dobre. Chrome na iPhone’a i iPada wygląda nowocześniej i przypomina wersję z Androida. Zmiany dotknęły interfejs, ekran główny, a nawet menu ustawień.

Pojawiły się też nowe funkcje w przeglądarce.

Użytkownicy Chrome na iOS mogą od teraz aktywować tryb incognito, który wizualnie wygląda tak samo, jak w androidowej odsłonie. Po jego aktywacji można w menu przełączania kart otworzyć dodatkową listę stron, która odróżnia się od zwykłych kart ciemniejszym kolorem. Wizualne zmiany dotknęły też ikonę aplikacji, która jest identyczna z tą na Androidzie.

Znacznie ważniejszą nowością jest nowe menu udostępniania. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku uruchamiany jest systemowy mechanizm dzielenia się treściami, dzięki czemu adres strony internetowej można od razu przesłać dalej do znajomych i współpracowników. W menu znajdują się aplikacje od wszystkich deweloperów, którzy zdecydowali się na implementację tego mechanizmu.

Wisienką na torcie jest wsparcie funkcji handoff. Dzięki temu przeglądając internet na smartfonie w Chrome można szybko uruchomić tę samą stronę w przeglądarce na komputerze z OS X, nawet jeśli nie ma w nim zainstalowanego Chrome’a. Szkoda tylko, że Apple nadal nie umożliwia zmiany domyślnej przeglądarki w systemie iOS, a klikając w linki w innych aplikacjach i tak zawsze będzie uruchamiane Safari.

Google Chrome 40 pobrać możne prosto ze sklepu App Store.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst