Tech  / News

Koniec okresu testowego. Niepotrzebne są już zaproszenia, żeby kupić domenę w Google

W czerwcu 2014 roku informowaliśmy o możliwości zakupu domeny od Google'a, potrzebne było do tego jednak specjalne zaproszenie. Teraz serwis został otwarty dla wszystkich internautów, więc nic nie stoi już na przeszkodzie, aby kupić domenę w Google.

Google miał wejść na rynek domen internetowych m.in. ze względu na fakt, iż 55% małych firm nie posiada jeszcze własnej strony internetowej. Gigant z Mountain View bardzo angażuje się w walkę z cyfrowym wykluczeniem i popularyzację dostępu do internetu, zatem krok w stronę sprzedaży domen internetowych wydaje się być dobrym pomysłem.

Obecnie Google handluje domenami wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Jednak możemy być pewni, że w najbliższym czasie oferta firmy będzie dostępna również na innych rynkach. Google często traktuje swój lokalny grunt jako poligon doświadczalny i to właśnie w Stanach debiutują i dojrzewają usługi, które z biegiem czasu wyruszają na podbój świata.

domeny-google

Aktualnie ceny domen w Google zaczynają się od 12 dol, a usługodawca nie zapewnia hostingu. Kupując domenę od Google'a mamy jednak zapewnione przekierowanie poczty na adres Gmail, obsługę do 100 subdomen oraz możliwość przekierowania domeny. Możliwa jest również prywatna rejestracja domeny - bez upubliczniania danych właściciela.

Dla osób chcących zakupić domenę wraz z odpowiednim hostingiem, Google zawarło specjalne partnerstwo z takimi firmami, jak chociażby Squarespace, Wix, Weebly oraz Shopify, które zapewnią odpowiednie narzędzia do stworzenia własnej strony internetowej.

Obecnie w serwisie domains.google.com zakupimy domeny z ponad 60 różnymi końcówkami.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst