Gry  / Artykuł

Niesamowite widowisko - gracze przechodzą kultowe gry na czas, aby... pomóc w walce z rakiem

Awesome Games Done Quick to jedna z najlepszych inicjatyw w społeczności graczy jaka kiedykolwiek powstała. Mistrzowie szybkiego przechodzenia wirtualnych produkcji łączą siły, aby dać widzom na całym świecie popis prawdziwych umiejętności. Wszystko to z myślą o szczytnym celu – wspieraniu walki z nowotworem.

Jeżeli interesujecie się grami, na pewno wielokrotnie widzieliście nagłówki branżowych portali informujące o rekordowym czasie przejścia skomplikowanej, wymagające gry. The Elder Scrolls III: Morrowind pokonany w nieco ponad 4 minuty? Proszę bardzo. Quake 2 do przejścia w prawie 21 minut? Nic nowego. Świetny Skyrim, którego wciąż nie potrafię odinstalować z dysku twardego zakończony w mniej niż 40 minut? Barbarzyństwo, ale można i tak.

Wszyscy ci gracze, którzy spędzili miesiące na poznanie sekretów, kombinacji, zależności i najszybszych ścieżek w swoich ulubionych produkcjach komputerowych spotykają się podczas corocznej imprezy Awesome Games Done Quick. Tam starają się powtarzać niesamowite wyczyny, ku uciesze widowni zgromadzonej przed urządzeniami podłączonymi do sieci. AGDQ można oglądać za pomocą oficjalnego kanału Twitch.tv. Nie zabrakło nawet komentatora, który na bieżąco opowiada o graczach – mistrzach i kultowych produkcjach, a także zachęca do finansowego wspierania akcji.

Co świetne, Awesome Games Done Quick to nie tylko próba bicia rekordów na nowych, popularnych grach, ale również klasykach gatunku takich jak Pokemony czy Mario.

Robi to kapitalne wrażenie – widzieć mistrza danej produkcji, który rozsiada się przed sporym, topornym, kineskopowym telewizorem i chwyta w dłonie przewodowego pada. Klasyki minionego wieku, produkcje mobilne czy najnowsze, filmowe produkcje z ogromnym budżetem – każdy znajdzie coś dla siebie, chociaż to właśnie starcia z archaicznymi, dwuwymiarowymi plastomerami wydają mi się najbardziej emocjonujące.

Oglądanie popisów w Super Mario Bros to zabawa lepsza niż można początkowo sądzić, chociaż obserwowanie zmagań domorosłego chirurga na Surgeon Simulatorze również potrafi wciągnąć. Chwali się organizatorom, że każde zarejestrowane podejście do bicia rekordu można później obejrzeć na kanale Awesome Games Done Quick w YouTube. Na ten moment znajdują się tam wszystkie podejścia wykonane w 2014 roku, z kolei biblioteka materiałów filmowych jest wręcz ogromna.

Tegoroczne Awesome Games Done Quick potrwa do 10 stycznia. W tym czasie około 150 graczy zmierzy się z podobną ilością wirtualnych produkcji rozmaitych gatunków.

Zyski zebrane podczas imprezy trafią na konto Prevent Cancer Foundation. W zeszłym roku udało się zgromadzić ponad milion dolarów i liczę, że tym razem będzie podobnie. Nie mogę się również doczekać kiedy zobaczę w akcji gracza, który porywa się na Dark Souls 2. Gra do teraz spędza mi sen z powiek i z chęcią zobaczę, jak z niesamowicie wymagającą produkcją od From Software poradzi sobie prawdziwy zawodowiec.

Bardzo ciekawa inicjatywa. Jeżeli nie macie ochoty śledzić wszystkich doniesień z aktualnie rozpoczynającego się CES 2015, a szukacie ciekawego widowiska, naprawdę polecam dać szansę imprezie Awesome Games Done Quick. W tym miejscu znajdziecie witrynę przedsięwzięcia, z kolei tutaj zobaczycie oficjalną witrynę fundacji. Po kliknięciu w ten link możecie zapoznać się z kolekcją zeszłorocznych materiałów filmowych, z kolei relację na żywo z wydarzenia na portalu Twitch zobaczycie tutaj.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst