RTV  / Artykuł

Więcej kanałów TVN w jakości HD w ofercie… Cyfrowego Polsatu

Tuż przed Świętami abonenci Cyfrowego Polsatu dostali od swojego operatora miły prezent - a konkretniej rzecz ujmując, zapowiedź tego prezentu. Cyfrowy Polsat podpisał właśnie porozumienie z Grupą TVN o przedłużenie dystrybucji kanałów tej grupy. Prezentem jest tu większa liczba kanałów TVN w jakości HD, jaką będą mogli oglądać klienci platformy Cyfrowego Polsatu. Wlicza się w to m.in. kanał TVN24 HD.

Nowe porozumienie dotyczy dziewięciu kanałów Grupy TVN, które będą nadawane na platformie Cyfrowego Polsatu. Programami są TVN, TVN7, TTV, TVN24, TVN Meteo, TVN Style, TVN Turbo, TVN24 Biznes i Świat i Mango24. Programy, które do tej pory były nadawane w wersjach HD zostają w ofercie, natomiast pojawią się także nowe pozycje nadawane w wyższej rozdzielczości. Abonenci Cyfrowego Polsatu po raz pierwszy będą mogli obejrzeć programy TVN24 HD, TVN Turbo HD i TVN Style HD wprost ze swojego dekodera.

cyfrowy polsat

Cyfrowy Polsat nie zdradził jeszcze, kiedy dołączy nowe programy TVN HD do swojej oferty, ale można się spodziewać, że nastąpi to na początku przyszłego roku. Obie strony nie chcą podać na jaki okres podpisano nowe porozumienie. Zarówno TVN jak i Cyfrowy Polsat zasłaniają się zapisami w umowach.

I to jest krok w dobrym kierunku!

Cyfrowy Polsat to obecnie największa w Polsce platforma telewizji satelitarnej, ale również jest to największy dostawca płatnej telewizji w Polsce. Nawet w skali europejskiej platforma Cyfrowego Polsatu jest znaczącym graczem. Obecnie CP świadczy ok. 4,4 mln usług płatnej telewizji na terenie naszego kraju.

Drugim co do wielkości dostawcą telewizji satelitarnej w Polsce jest platforma nc+, która jest blisko związana z Grupą TVN. Choć większościowym udziałowcem nc+ jest Grupa Canal Plus, która ma 51% udziałów, to udział TVN wynosi ok 32 proc. Obecnie platforma nc+ ma niecałe 2,2 mln klientów. Do tej pory kanały TVN24 HD, TVN Turbo HD i TVN Style HD w ofercie satelitarnej były oferowane w nc+ na wyłączność.

tvnhd

Nowa umowa jest zatem krokiem w dobrym kierunku, przynajmniej z perspektywy widza. Dobrze, że dwaj najwięksi konkurenci potrafią współpracować i wymieniać się w taki sposób kanałami. To miły gest, który wzbogaca ofertę Cyfrowego Polsatu. Warto dodać, że w ofercie nc+ również znajdują się kanały HD Polsatu, choć obecnie są to tylko dwa kanały: Polsat HD i Polsat News HD. Pozostałe kanały Telewizji Polsat są nadawane w jakości SD.

Zdjęcie w nagłówku: Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst