Budownictwo  / News

Sony zbiera pieniądze na inteligentny zamek do drzwi

Ostatnio Piotr Barycki pisał, że coraz więcej firm zamiast robić badania rynkowe woli spróbować swoich sił na polu finansowania społecznościowego. Sony wydaje się potwierdzać tę tezę, na co dowodem jest najnowszy projekt tej firmy. Pojawił się on właśnie w serwisie Makuake, japońskim odpowiedniku Kickstartera.

Wynalazkiem tym jest Sony Qrio - inteligentny zamek do drzwi. Dzięki niemu nie będzie trzeba do otwierania domu lub pomieszczenia używać klucza. Do tego celu wystarczy odpowiednia aplikacja i… uprawnienia udzielone przez administratora. W ten sposób będziemy mogli pod naszą nieobecność wpuścić do domu przyjaciela, który nagle wylądował w naszym mieście.

Sony pracuje nad tym wynalazkiem wespół z World Innovation Lab i chwali się, że jest to najmniejsze tego typu na świecie urządzenie. Poza tym o Qrio wiemy tylko tyle, że możliwe jest samodzielnie zainstalowanie go na swoim zamku i że dołączone do zestawu cztery baterie CR123A pozwolą na ponad 1000 dni działania urządzenia. Potem konieczne będzie i

Sony Qrio co prawda już zdobył zakładane przez siebie środki, ale nadal można go zamówić za około 15 000 jenów, czyli 130 dol. plus podatek.

W ramach ciekawostki warto dodać, że nie jest to pierwszy produkt Sony pod nazwą Qrio. Swego czasu była to też nazwa robota , który został zaprezentowany 7 lat temu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst