REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nie tylko ty masz problemy z PSN. To Sony jest na celowniku cyberprzestępców

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o problemach z usługą Xbox Live, które spowodowała grupa cyberprzestępcza nazywająca siebie Lizard Squad. Zgodnie z przewidywaniami nie trzeba było długo czekać, aż problemy z połączeniem się z serwerami dotkną użytkowników konkurencyjnych platformy od Sony, czyli PlayStation Network.

08.12.2014
8:45
Nie tylko ty masz problemy z PSN. To Sony jest na celowniku cyberprzestępców
REKLAMA
REKLAMA

Posiadacze konsol do gier nie mogą ani grać, ani spać spokojnie. Problemy z serwerami trapiące usługi Xbox Live i PlayStation Network stają się naprawdę uciążliwe. Nie tylko sami twórcy obu platform co jakiś czas prowadzą prace serwisowe uniemożliwiające dostęp do funkcji wymagających połączenia z internetem, ale obie usługi są często atakowane przez najróżniejsze grupy cyberprzestępców.

W ten weekend ofiarą ataku DDoS padła online’owa platforma Microsoftu, z której korzystają posiadacze konsol Xbox 360 i Xbox One. Za atakiem stoi, a przynajmniej przyznaje się do niego grupa o nazwie Lizard Squad. Już wczoraj zapowiedziała ona, że to nie koniec “atrakcji” przeznaczonych dla graczy z całego świata. Podejrzewaliśmy, że zaraz problemy zaczną mieć użytkownicy PlayStation Network oraz Twitcha. Nie trzeba było długo czekać, aż pojawią się problemy z działaniem platformy Sony. Na oficjalnym profilu PlayStation na Twitterze około godziny 3:00 naszego czasu pojawiła się informacja, że mogą wystąpić problemy z połączeniem. Objawiały się one tym, że niektórzy użytkownicy nie mogli zalogować się do usługi. Tym razem też Lizard Squad przypisuje sobie ten atak.

REKLAMA

Co prawda u mnie PlayStation Network już działa, ale Sony nie ogłosiło jeszcze na swoim oficjalnym twitterowym profilu końca problemów. Pozostaje mieć nadzieję, że weekendowe ataki Lizard Squad na Xbox Live i PlayStation Network to tylko jednorazowy incydent, a sytuacja zaraz wróci do normy.

Mam też nadzieję, że dostawcy płatnych usług w postaci Xbox Live Gold i PlayStation Plus zaczną też lepiej dbać o bezpieczeństwo. Tyczy się to zwłaszcza Sony, które ostatnio ma bardzo złą passę...

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA