RTV  / News

Samsung chce się kojarzyć z dobrym brzmieniem i… dobrym gustem

Zostaliśmy wręcz zalani zapowiedziami sprzętów, jakie giganci rynku zaprezentują na targach CES 2015. Naszą uwagę przykuł… głośnik, który jest absolutną nowością jeżeli chodzi o ofertę Samsunga. Oto dlaczego wydał nam się taki ciekawy.

Samsung nigdy nie słynął z wysokiej klasy sprzętu do odtwarzania dźwięku, mimo iż ma w swoim portfolio produkty, za które zdecydowanie nie musi się wstydzić. Koreański gigant chce jednak błyszczeć w każdej możliwej branży i zaczyna rozszerzać swoją ofertę, również jeżeli chodzi o głośniki. Po bardzo dobrej serii soundbarów Koreańczycy zaproponują nam stylowy, nieco awangardowy… głośnik. Jego forma i konstrukcja budzą zainteresowanie.

wam6500

Głośniki WAM7500 oraz WAM6500 to nie są typowe konstrukcje do odsłuchu. Idea tego urządzenia polega na umieszczeniu go w dowolnym miejscu w pomieszczeniu nie bacząc na jego akustykę. Dzięki zaszytej w nim technice głośnik „wypełni” pomieszczenie dźwiękiem tak, by w każdym miejscu została zachowana równowaga pomiędzy niskimi a wysokimi tonami.

Samsung chwali się, że w projektowaniu głośników WAM7500/6500 uczestniczyło między innymi nowe, supernowoczesne laboratorium audio firmy Samsung w Valencii (Kalifornia). Do ich budowy wykorzystano ponoć materiały wysokiej klasy. WAM7500 to stacjonarna wersja głośnika, zaś WAM6500 to edycja przenośna, posiadająca wbudowany akumulator.

wam7500

Nie sposób też nie zauważyć ciekawego wzornictwa tego urządzenia. Plastikowe, azjatyckie? Nic z tych rzeczy. Głośnik wygląda nowocześnie, „czysto”, kojarzy się z częścią wystroju domowego (niektórzy komentatorzy śmiali się wręcz, że przypomina kuchenny czajnik).

Dokładna specyfikacja urządzenia zostanie zaprezentowana podczas targów CES 2015. Wtedy też dowiemy się zapewne o jego cenie i dacie rynkowej premiery. Liczymy na to, że szybko trafi do Polski…

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst