Sprzęt  / Artykuł

Poniżej pewnej granicy nie warto schodzić - ten tablet za 199 zł nie jest dobrym pomysłem na prezent

Tani tablet nie musi oznaczać pieniędzy wyrzuconych w błoto. Przeczytaj zanim kupisz budżetowe urządzenie.

Livecore 7020, bo tak nazywa się najnowszy model oferowany przez Overmax, jest to tablet kosztujący zaledwie 199 zł. Niewielka kwota, jednak mimo to opłacalność kupna tego modelu jest co najmniej dyskusyjna. Wszystko ze względu na podzespoły, w jakie został wyposażony. Przy tak niskiej cenie nie miałem zastrzeżeń do dwurdzeniowego procesora Cortex-A9 oraz 8 GB wbudowanej pamięci flash, zaś wykorzystanie nie tak starego systemu Android 4.4 KitKat uznałem za dobry ruch. Jednak 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 oraz 512 MB pamięci RAM to coś, czego stosować po prostu nie uchodzi.

Nawet mimo tak niskiej ceny i dołączonych do zestawu słuchawek HiFi.

By nie być gołosłownym, przedstawię tu propozycję tabletu, który kosztuje niewiele więcej, a znacznie różni się od tego sprzętu. Jest to Pentagram Actina 7i. Ten kosztujący 229 zł sprzęt został wyposażone w dwurdzeniowy procesor bardzo szybki procesor Intel Atom Z2560, 2 GB pamięci RAM oraz ekran o rozdzielczości 1024 x 600. Jasne, jego specyfikacja nie jest idealna, ale umożliwi uruchomienie wszystkich nowych gier. Różnica w cenie między tymi urządzeniami nie jest zaporowa, mimo to różnica w wydajności między nimi jest kolosalna.

Livecore 7020_slajder

Nawet jeśli z jakichś powodów nie będziecie mogli kupić tabletu Pentagrama, to warto poszukać innych tanich modeli o takiej specyfikacji. Nie powinno to być szczególnie trudne. Ze względu na niską cenę i dużą wydajność konstrukcja ta jest bardzo popularna wśród producentów sprzętu mobilnego. Tanie sprzęty wyposażone w procesor Intela są w ofercie nie tylko Pentagram, ale też firma takich jak Colorovo, Goclever i Lark. Ich cena może być o kilkadziesiąt złotych wyższa niż sprzętu Pentagram, ale nadal pozostają opłacalną opcją.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst