Tech  / Artykuł

Wikingowie sprzedają internet na paczki - w kraju i za granicą

Niektórym może się wydać to nierealne, ale sporo osób prawie w ogóle nie korzysta już z klasycznych połączeń głosowych, lub też wystarczają im niewielkie pakiet minut miesięcznie. Tym, co liczy się dla nich najbardziej jest dostęp do Internetu, którego w każdej chwili, nawet pomimo wysokich limitów może zabraknąć. Co można wtedy zrobić? Np. sięgnąć po tzw. paczki, takie jak te zaprezentowane dziś przez Mobile Vikings.

Nowa oferta składa się z dwóch wariantów - pierwszy przeznaczony jest dla klientów, którzy potrzebują dodatkowego transferu na terenie naszego kraju, natomiast drugi dedykowany jest tym, którzy chcą zminimalizować wydatki w trakcie zagranicznych podróży, jednocześnie nie tracąc dostępu do Sieci.

Żadna z tych opcji nie wymaga przy tym od nas wydawania dodatkowej gotówki - wszystko realizowane jest ze środków, które pozostały nam z doładowania.

W ten sposób możemy sami zdecydować, czy kwotę na naszym koncie chcemy wydać na połączenia głosowe albo SMS, czy też wolimy większą jej część przeznaczyć na dostęp do Internetu, tym samym zwiększając bonus transferu wynikający z doładowania. Jednocześnie nowe paczki pozwolą nam przedłużyć okres ważności naszych bonusów o 14 dni, bez kolejnych doładowań.

mobile vikings

W wersji "krajowej" mamy do dyspozycji jedną paczkę - 250 MB za 5 zł, dzięki czemu w najtańszej opcji doładowania (10 zł) otrzymamy w sumie 550 MB transferu, darmowe rozmowy w Play i MV, a do tego zostanie nam 5 zł na połączenia czy wiadomości tekstowe. Ważność bonusów w tej taryfie to 14 dni, przez co aktywując dodatkową paczkę możemy zapewnić sobie łącznie prawie miesiąc ważności bonusów. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby włączyć ją we właściwym momencie - 14 dni przedłużenia liczone jest od momentu uruchomienia i nie sumuje się z poprzednim terminem.

Przy wyższych doładowaniach oczywiście pozostanie nam jeszcze więcej środków na koncie, które będziemy mogli przeznaczyć na dowolne cele.

Wariant zagraniczny (teren Unii Europejskie) to już natomiast aż 3 paczki, zaczynając od najmniejszej o wielkości 20 MB (9,99 zł), przez 50 MB (19,99 zł), aż po 100 MB (29,99 zł) dla najbardziej wymagających. Każda z nich również aktywowana jest ze środków znajdujących się na naszym koncie i oferuje nie tylko naliczanie co 1 kb, ale również znaczne oszczędności.

W porównaniu do standardowej stawki roamingowej na poziomie 1,02 zł za 1 MB, dzięki najtańszej paczce oszczędzimy połowę wydatków (0,49 zł/1 MB), dzięki średniej aż 60% (0,39 zł/1 MB), natomiast największa zredukuje koszt transferu 1 MB aż 70%.

Jeśli więc ktoś planuje nie rozstawać się z telefonem podczas wyjazdu, warto dobrze przemyśleć, ile mniej więcej danych prześlemy, a potem jak najszybciej aktywować właściwy pakiet. Na szczęście nie jesteśmy przy tym ograniczeni do jednej paczki "wyjazdowej". Tych możemy wykupić tyle, ile jest nam potrzebne - w końcu grabieżcze wyprawy wikingów czasem się przedłużają.

Jedyną wadą tej opcji może być fakt, że nie aktywujemy jej w przypadku taryf internetowych Mobile Vikings. Oferta dotyczy wyłącznie kart “Minuty+SMS+Internet” i ich posiadacze mogą wybrać interesujące ich pakiety z zakładki "Doładowanie konta", gdzie znajdują się wszystkie interesujące ich pakiety.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst