Sprzęt  / News

5-calowy smartfon za śmieszne pieniądze, czyli Microsoft Lumia 535 debiutuje w Polsce

238 interakcji
dołącz do dyskusji

Jakkolwiek dobra i odpowiednio wyceniona nie byłaby Lumia 520, czas był dla niej bezlitosny i od pewnego czasu wprost domagała się następcy. 530-tka była wprawdzie modelem ciekawym, ale w tych czasach nawet klienci z mniej zasobnym portfelem poszukują czegoś z wyraźnie większym ekranem. Dziś poznaliśmy polskie ceny takiego właśnie modelu - Lumii 535. 

Idea 5x5x5, która przyświecała projektantom i inżynierom tworzącym pierwszą Lumię pozbawioną logo Nokii, nie wzięli sobie do serca ci, którzy przygotowywali ofertę dla polskich klientów. Cenę udało się bowiem ustalić na poziomie poniżej 500 zł -  dokładnie 499 zł. I właśnie za tyle można od dziś zamówić w przedsprzedaży Lumię 535 w wersji Dual SIM w jednym z czterech dostępnych kolorów. Wysyłka rozpocznie się na dzień przed wigilią tego roku.

Telefon droższy o 50 zł od Lumii 530 jest przy tym w stanie zaoferować pojemnościowy ekran dotykowy IPS LCD o przekątnej 5 cali, przy rozdzielczości qHD (960 x 540). Cyfrę 5 znajdziemy także przy liczbie MPX w specyfikacji obydwu kamer, zarówno głównej, jak i przedniej.

Za funkcjonowanie systemu Windows Phone 8.1 odpowiada natomiast czterordzeniowy Snapdragon 200 (1,2 GHz) oraz 1 GB RAM - dwukrotnie więcej niż w Lumii 530 czy 520. W porównaniu do tego pierwszego modelu większa jest również pamięć wewnętrzna - 8 GB, zamiast 4 GB, którą możemy rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD o kolejne 128 GB.

lumia 535 opakowanie

Sporym argumentem za zmianą telefonu może być także pojemność akumulatora, a co za tym idzie - dłuższy czas pracy bez konieczności ponownego ładowania. Zamiast okolic 1500 mAh, mamy tutaj do czynienia z 1905 mAh, co powinno mieć realne przełożenie na codzienne wyniki telefonu.

Nie jest to więc być może najtańsza Lumia na naszym rynku (530 jest o te kilkadziesiąt złotych tańsza), ale jeśli kogoś nie przerażają phabletowe wymiary (140,2 x 72,45 x 8,8 mm i masa 146 g), to w tym budżecie, niezależnie od poszukiwanej platformy, może być jedną z ciekawszych propozycji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst