Tech  / News

Google długo kazał nam na to czekać. Masz dokument w załączniku? Jeden klik i go edytujesz

Każda osoba dużo pracująca z dokumentami docenia opcję integracji poczty Gmail z Dyskiem Google. Teraz funkcja ta będzie jeszcze bardziej użyteczna, gdyż Google dodał opcję edycji dokukumentów zapisanych w formatach Microsoft Office.

Osoby używające usług Google zapewne doceniają ikonę umożliwiającej błyskawiczne zapisanie pliku na dysku Google. Po kliknięciu na nią wystarczy przejść do dysku, wybrać przeglądarkowy program, za pomocą którego chcemy uruchomić dany dokument i zacząć go edytować. Jak widać, korzystanie z tych funkcji było bardzo łatwe, a będzie jeszcze łatwiejsze. Wszystko dzięki ikonie edycji dokumentów, która zagości obok wspomnianej już ikony zapisu dokumentu w chmurze.

GMail

I to nawet jeśli korzystamy z dokumentów stworzonych w pakiecie biurowym Microsoft Office.

Teraz jeśli dostaniemy załącznik w formatach takich jak dot, dotx, dotm i docm, będziemy mogli je błyskawicznie otworzyć w Dokumentach Google. Pliki xlt, xltx, xltm i xlsm będą konwertowane do Arkuszy Google. Z kolei formaty pot, potx, potm, pptm, pps, ppsx i ppsm będą uruchamiać się w Prezentacjach Google. Aplikacje należące do firmy z Mountain View zyskały obsługę 15 formatów, co sprawia, że ich narzędzie jest jeszcze bardziej atrakcyjne niż do tej pory. Google robi wszystko, byśmy zamiast pakietu biurowego Microsoftu wybierali darmowe narzędzia od Google.

I wiecie co? Patrząc po rosnącej popularności Chromebooków i usług Google trzeba przyznać, że idzie im to całkiem nieźle.

---

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst