Sprzęt  / Felieton

Ten wynalazek chce zamienić twoją rękę w smartfon. Oczywiście jeśli powstanie

Chcielibyście mieć urządzenie mobilne, którego nie moglibyście zgubić, byłoby absolutnie wodoodporne i nie odczuwalibyście jego wagi? Grupa młodych ludzi zamierza go stworzyć. Sam jednak nie dam im ani grosza, ponieważ cała akcja wygląda mi na zwykłe oszustwo.

Projektanci postanowili stworzyć Cicret Bracelet - bransoletkę wyposażoną w pikoprojektor, który umożliwia wyświetlanie zawartości urządzenia mobilnego na naszym przedramieniu lub nawet umieszczenie we wspomnianej bransoletce pełnoprawnego urządzenia mobilnego. Niestety nie wiemy, na które rozwiązanie zdecydują się twórcy tego gadżetu, ale najbardziej prawdopodobną odpowiedzią jest: na żadne.

09_orange

Wiem, że ludzki umysł nie ma ograniczeń, ale… wynalazek ten prostu nie ma racji bytu.

Stworzenie tak małego projektora, mogącego działać bez ładowania kilka lub kilkanaście godzin i zapewniającego odpowiednią jasność obrazu do używania go w pełnym nasłonecznieniu jest bardzo trudne, by nie powiedzieć nierealne. Zauważyliście też, że wszystkie osoby występujące na filmie mają idealnie gładkie ręce? Podejrzewam, że miałbym duże problemy z obsługiwaniem tego sprzętu na moich znacznie bardziej owłosionych kończynach.

Dodatkowo znam szybkość reagowania takich projektorów i jestem pewien, że rozwiązanie takie nie byłoby zbyt wygodne w użytku.

Być może pozwalałoby na przeglądanie stron internetowych, ale granie? Broń Boże. Oczywiście wiele osób może się zastanawiać, czemu to rozwiązanie tak dobrze wygląda na materiale promocyjnym, ale i tu odpowiedź jest wyjątkowo prosta. Wszystko dlatego, że jest to wyłącznie film, nic więcej. Twórcy gadżetu nie mają nawet jednego prototypu swojego rozwiązania, nie stworzyli nawet aplikacji z myślą o nim. Proszę o pieniądze nie na realny produkt, ale na marzenie swoje i innych użytkowników. Ja jednak tego nie kupuję.

Bo tego marzenia, jak na razie, nie da się spełnić.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst