REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Do Bobby Burgera po hamburgera i... bitcoiny. Tak, bitcoiny

Posiadacze bitcoinów nie mają zbyt wielu miejsc, w których mogą je wydawać i kupować. Jednak od dziś mogą to robić również w barze Bobby Burger ulokowanym przy ulicy Emilii Plater 47 w Warszawie. W tym samym miejscu mogą skorzystać ze specjalnego Bitcoinmatu, który pozwoli zakupić wirtualną walutę.

17.12.2014
14:51
Do Bobby Burgera po hamburgera i… bitcoiny.  Tak, bitcoiny
REKLAMA
REKLAMA

By zamienić złotówki na bitcoiny, należy podejść do specjalnego bankomatu, wybrać język obsługi (polski, angielski lub niemiecki), przyłożyć do skanera w prawym dolnym rogu urządzenia smartfon i zeskanować QR kod wyświetlony przez naszą aplikację portfela bitcoin. Następnie należy do urządzenia włożyć banknoty, które chcemy wymienić na BTC. Gdy to zrobimy, w portfelu powinien pojawić się komunikat informujący o nowej transakcji przychodzącej.

Bitcoinmat (6)

Taki sposób kupna jest o wiele prostszy od rejestrowania się na giełdach walutowych i korzystania z przelewów.

REKLAMA

Co więcej, w restauracji Bobby Burger już dziś można za bitcoiny zakupić smacznego burgera. Jednak jeśli chcecie mieć pewność, że zjecie, to na wszelki wypadek weźcie ze sobą gotówkę. Pracownicy restauracji szczerze przyznają, że jeszcze nie zostali przeszkoleni z tego sposobu płatności i nie do końca go rozumieją.

Jednak sytuacja ta ulegnie zmianie dosłownie za kilka godzin, gdy odbędzie się oficjalna premiera Bitcoinmatu. Nie wyobrażam sobie, by pracownicy Bobby Burger mogli wtedy dać plamę. Tym bardziej, że dla płacących bitcoinami przewidziano 10% rabatu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA