Sprzęt  / Artykuł

Spóźniłem się - nie zamówiłem smart-zegarka, na który czekam. Withings Activite wyprzedał się w ciągu godziny

253 interakcji
dołącz do dyskusji

Wczoraj o 21:08 dotarł do mnie e-mail, w którym producent francuskiego zegarka Activite otworzył pre-order dla tych, którzy wyrazili zainteresowanie nim jako pierwsi kilka miesięcy temu. Maila przeczytałem niecałą godzinę później. Klik w pre-order był już niestety nieskuteczny. Withings Activite wyprzedał się na pniu, mimo tego, iż cena była o 50 euro wyższa niż wcześniej zapowiadano!

Withings to producent smart-urządzeń: trackerów, mierników pulsu oraz ciśnienia krwi, kamer i wag. Ja od kilku miesięcy używam właśnie wagi Withings Body Analyzer i jestem na tyle zachwycony, że zdecydowałem się kupić pierwszy w ofercie Francuzów smart-zegarek Activite.

Tym bardziej, że wygląda on tak:

Withings Activite

Jest to pierwsze w rodzącej się kategorii tzw. inteligentnych zegarków urządzenie łączące wspaniałe dokonania klasyki z najnowocześniejszymi rozwiązaniami oprogramowania.

Na zewnątrz Withings Activite jest do bólu klasyczny - piękna okrągła bryła i tarcza zegarka, bez udziwnień wskazówki i kreski oznaczające poszczególne godziny. Dodatkowa wskazówka na tarczy sygnalizuje jednak coś dodatkowego. To coś to cała potęga oprogramowania, które Withings aplikuje także przy innych swoich urządzeniach, w tym wagi.

Ten klasycznie wyglądający zegarek jest wyposażony w szereg czujników, które realizują wszystkie te funkcje, które do tej pory kojarzyliśmy z opaskami fitness. Analizuje więc:

- liczbę kroków wykonywanych codziennie (wskazuje je ta dodatkowa wskazówka),
- informuje o spalanych przy okazji kaloriach,
- mierzy długość i jakość snu,
- oferuje tzw. inteligentny budzik, czyli na podstawie analizy snu wybudzi nas w najlepszym dla nas momencie,
- potrafi wyczuć trening biegowy i pływacki,
- automatycznie dostosowuje się do strefy czasowej, w której się znajduje.

Withings Activite, 2

I co najważniejsze - wytrzymuje do 8 miesięcy na jednej baterii, co zawstydza nie tylko wszystkie zegarki z Android Wear na rynku, włącznie z podobnie dobrze wyglądającą na zewnątrz Motorolą Moto 360, oraz nieobecnym jeszcze na rynku Apple Watchem, który na jednym ładowaniu baterii wytrzymywać będzie zaledwie dzień.

Dodajmy do tego pełną integrację z aplikacją Withings Health Mate, która obsługuje także wagę Body Smart Analyzer i dostajemy urządzenie pięknie wpasowujący się w zdrowotny ekosystem na miarę współcześnie dostępnej technologii.

Withigns Activite Health Mate Appe

Początkowo Activite miał kosztować 350 euro, ale producent zdecydował się na podwyższenie ceny o 49 euro. Mimo to pierwsze zamówienia rozeszły się na pniu. Nie zdążyłem i ja. Muszę teraz czekać do końca listopada, gdy ponownie zostanie udostępniona możliwość zamawiania.

Mimo to biorę na pewno.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst