REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Nowy subskrypcyjny serwis VOD i programy TVN na żywo. Takie rzeczy tylko w... T-Mobile

TVN. S.A. i T-Mobile Polska poinformowały dziś, że wspólnie stworzą nowy serwis T-Mobile Zone działający pod marką Player. Nowy projekt będzie subskrypcyjnym serwisem wideo na żądanie, który ma ambicje zapewnić dostęp do telewizji na żywo na ekranach urządzeń mobilnych.

03.11.2014
11:11
Nowy subskrypcyjny serwis VOD i programy TVN na żywo. Takie rzeczy tylko w… T-Mobile
REKLAMA
REKLAMA

Nowy serwis T-Mobile Zone (lub Strefa T-Mobile) będzie oferował dostęp na życzenie do filmów fabularnych produkcji polskiej i zagranicznej, a także możliwość oglądania programów telewizyjnych. Najważniejszą nowością będzie jednak możliwość streamowania na żywo programów TVN.

Strefa T-Mobile będzie działała jako podserwis w usłudze Player (dawniej TVN Player). W obecnej formie Player pozwala na oglądanie filmów, seriali i programów telewizyjnych emitowanych na kanałach Grupy TVN, natomiast nie daje możliwości oglądania programów na żywo. Publicystyka i programy informacyjne są dostępne w Internecie tuż po zakończeniu emisji w telewizji, ale nie można oglądać ich w trakcie nadawania. W obecnej formie Player jest dostępny za darmo.

player

Nowy serwis będzie dostępny dla wszystkich klientów indywidualnych T-Mobile. Według informacji prasowej, dostęp do serwisu będzie możliwy z poziomu smartfonów i tabletów wyposażonych w system Android lud iOS. Na razie nie wiemy, czy Strefę T-Mobile będziemy mogli oglądać także na komputerach PC i telewizorach podłączonych do Internetu.

Tak o nowym serwisie mówi Markus Tellenbach, Prezes Zarządu TVN i Dyrektor Generalny TVN S.A.:

TVN Player z ponad 800 tysiącami zarejestrowanych użytkowników osiągnął w Polsce pozycję wiodącego serwisu wideo o charakterze rozrywkowym, a poprzez serwis Player dla klientów T-Mobile rozbudowuje zakres swoich usług oferując popularne treści z Hollywood, jak również specjalną sekcję dla dzieci i dostęp do telewizji na żywo poprzez serwis SVOD.

A tak decyzję komentuje Grzegorz Bors, członek zarządu T-Mobile Polska odpowiedzialny za rynek prywatny:

W ciągu ostatnich czterech lat T-Mobile budował solidne fundamenty potrzebne do realizacji tej strategii: najlepszą sieć i najlepszą obsługę klienta. Dzięki temu dziś, gotowi jesteśmy zaoferować – wraz z naszymi partnerami – tak innowacyjne produkty, jak usługi bankowe czy zarządzanie flotą pojazdów. Bardzo się cieszę, że – wraz z TVN otworzymy wkrótce przed naszymi klientami drzwi do świata mobilnej rozrywki.

T-Mobile-Logo

Serwis Player.pl istnieje od 2011 roku. Choć prezes zarządu TVN mówi, że serwis ma 800 tys. zarejestrowanych użytkowników, to z danych Megapanel PBI/Gemius, że w maju 2014 roku serwis miał drugie tyle użytkowników niezarejestrowanych.

Co ciekawe, w lutym tego roku, przy okazji rebrandingu TVN Player, TVN zapowiedział stworzenie płatnej oferty w ramach swojego serwisu streamingowego. Miała ona nosić nazwę Player Plus, jednak założenia były takie same: serwis miał oferować dostęp do kanałów na żywo oraz filmów, seriali i programów.

Współpraca jednego z czołowych nadawców telewizyjnych w Polsce z jednym z największych operatorów komórkowych może przynieść ciekawe rezultaty.

REKLAMA

Bardzo zastanawia mnie fakt, że przy ogłoszeniu decyzji nie wspomniano o możliwości oglądania programów na dużych ekranach komputerów i telewizorów. Informacje dotyczą jedynie urządzeń mobilnych, a to może oznaczać, że Strefa T-Mobile będzie próbą dostarczenia widzom mobilnej telewizji, która będzie dostępna np. w czasie podróży. TVN ma treści, z kolei T-Mobile ma infrastrukturę, która może dostarczyć programy wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci.

Na razie nie znamy informacji o tym, kiedy wystartuje nowy podserwis Strefa T-Mobile, ani ile będzie kosztował dostęp do treści w nim zawartych.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA