REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Historia właśnie zatoczyła koło - telefony z klapką wracają do łask

Pamiętacie jeszcze Motorolę RAZR oraz inne podobne do niej urządzenia? Okazuje się, że już niebawem telefony z klapką mogą powrócić do łask. Świadczą o tym ruchy największych producentów elektroniki oraz trendy promowane przez przedstawicieli świata mody.

17.11.2014
15:33
Historia właśnie zatoczyła koło – telefony z klapką wracają do łask
REKLAMA
101 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

O tym, że urządzenia te niebawem mogą ponownie zdobyć popularność świadczy między innymi to, że z tego typu urządzeń zaczyna korzystać coraz więcej celebrytów. "The Independent" napisał, że w ostatnim tygodniu jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie, Rihanna, została sfotografowana podczas rozmowy przez telefon z klapką.

Co więcej, nie jest to przypadek odosobniony.

Jeden z największych autorytetów świata mody, Anna Wintour, redaktor naczelna amerykańskiej edycji „Vogue”, także ma nowe zdjęcia, na których korzysta z takiego sprzętu. Tak samo jak rockman Iggy Pop, który przyznał, że lubi korzystać z telefonu z klapką ze względu na jego wytrzymałość i możliwość łatwego pisania SMS-ów.

Oczywiście uważni czytelnicy mogą zauważyć, dwie ostatnie wymieniony postacie mają ponad 65 lat, przez co mogą po prostu nie umieć odnaleźć się w świecie nowoczesnej elektroniki. Wielu seniorów ma problem z obsługą dotykowych telefonów, co potwierdza nie tylko obiegowa opinia, ale też badania przeprowadzone przez dwie największe koreańskie firmy technologiczne: Samsung oraz LG. Obie takowe przeprowadziły i zdecydowały się na wprowadzenie nowej linii telefonów z klapką, przeznaczoną właśnie dla osób starszych.

Czy to jednak oznacza, że telefony z klapką wyprą swoje bardziej inteligentne odpowiedniki?

Oczywiście, że nie. Większość z nas uwielbia smartfony i możliwości, które oferują. Oczywiście, nie są to urządzenia idealne. Ich czas pracy bez ładowania pozostaje wiele do życzenia, tak samo jak wytrzymałość. Mimo to większość z nas nie wyobraża sobie bez nich życia. Są to nie tylko gadżety, ale też urządzenia, które bardzo ułatwiają nam życie.

lg-wine-smart-0

W końcu, czy przed pojawieniem się ich mieliśmy okazję korzystać ze sprzętu, który byłby zarówno terminalem internetowym, odtwarzaczem muzyki, konsolą do gier, interaktywnym magazynem, mapą i… tak naprawdę wszystkim, czym chcemy? Nie, i jesteśmy tym urządzeniem zachwyceni. Dlatego jeżeli jakikolwiek sprzęt wyprze smartfony z rynku, będzie musiał mieć co najmniej tak samo rozbudowane możliwości i o wiele przyjemniejszą formę. Będą to mogły być inteligentne okulary bądź soczewki lub układy komunikujące się z naszym układem nerwowym.

Skąd zatem bierze się wzmożone zainteresowanie klasycznymi telefonami komórkowymi? Obecnie na całym świecie panuje moda na styl Vintage. Zamiast najnowszych, bezpłciowych zdobyczy technologii szukamy urządzeń starszych, z duszą. Właśnie dlatego często niż plików muzycznych wolimy słuchać winyli, a zamiast najnowszego roweru wybieramy wielokrotnie odnawianą damkę. Taki sam powód stoi za powrotem telefonów z klapką.

Motorola-GLEAM+-Winter-White

Możliwe jest też, że chodzi po prostu o wyróżnienie się.

Wielu z nas utożsamia się ze swoim sprzętem, co widać chociażby po tym, jak zaciekle bronicie danych telefonów w komentarzach na Spider's Web. Jeśli taka osoba chce się poczuć unikatowa i wyjątkowa, nie będzie chciała korzystać ze smartfonu, gdyż większość tego typu urządzań wygląda niemal identycznie.

REKLAMA

Z kolei już sam posiadania sprzętu z klapką to pewien wyróżnik. Dodatkowo poszczególne modele mogą różnić się wyglądem o wiele bardziej niż nowoczesne sprzęty. I sam wierzę właśnie w taką teorię, w końcu nieprzypadkowo telefonami starego typu interesują się ludzie ze świata showbiznesu. Osoby, dla których wyróżnianie się jest po prostu pracą.

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA