REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Swype - jedna z najlepszych klawiatur na iOS w końcu obsługuje język polski!

Klawiatura Swype na iOS doczekała się aktualizacji, która powinna zainteresować użytkowników z naszego kraju. Wszyscy spragnieni pisania na telefonie przez pociągnięcie palcem po ekranie powinni udać się teraz do sklepu App Store.

04.11.2014
19:33
Aktualizacja Swype na iOS 8 - język polski
REKLAMA
REKLAMA

Wraz z aktualizacją systemu iOS do wersji 8 producent iPhone’ów i iPadów umożliwił deweloperom tworzenie alternatywnych klawiatur ekranowych. Wcześniej klawiatura była częścią aktualnie używanej aplikacji i nie dało się jej wymienić.

Ten problem uwidocznił się po premierze iOS 7 rok temu.

swype ios aktualizacja język polski 08

Aplikacje niedostosowane do nowej wersji systemu Apple korzystały cały czas ze starej wersji klawiatury, która zupełnie nie pasowała stylistyką do pastelowego, płaskiego iOS-a. Apple poradziło sobie połowicznie z tym problemem dopiero w iOS 8 - jest tylko pewien szkopuł. Teraz klawiatury co prawda wyglądają tak samo, ale w niedopasowanych aplikacjach do iOS 8 i rozdzielczości iPhone’a 6 różnią się wysokością…

Użytkownicy iOS 8 mogą ponadto skorzystać z alternatywnych klawiatur ekranowych. W App Storze można już znaleźć wiele takich programów. W sklepie z aplikacjami do iPhone’ów i iPadów obecni są też deweloperzy odpowiedzialni za dwie bodaj najpopularniejsze klawiatury na Androida: Swiftkey i Swype.

Użytkowników z Polski spotkał niestety niemały zawód.

Nie dość, że systemowa klawiatura w iPhonie nie wspiera jeszcze paska podpowiedzi przy pisaniu w języku polskim, to alternatywne klawiatury też nie wspierały przy premierze naszego języka. Na szczęście w przypadku aplikacji od Nuance się to wreszcie zmieniło. Wraz z dzisiejszą aktualizacją doszło wsparcie dla wielu nowych języków, w tym polskiego.

W App Storze pojawiła się właśnie nowa wersja klawiatury ekranowej Swype. Dzięki niej można pisać po ekranie iPhone’a bez odrywania palca i nie trzeba naciskać kolejnych klawiszy. Teraz to bardzo popularne rozwiązanie w innych systemach operacyjnych, ale to właśnie Swype zapoczątkował “modę” na taki styl pisania.

REKLAMA

Swype znajdziecie w sklepie App Store. Użytkownicy klawiatury mogą dokonać aktualizacji, a osoby nie posiadające jej w swojej bibliotece mogą zakupić program. Cena nie jest wygórowana, bo wynosi zaledwie jednego dolara. Sam się co prawda jeszcze nie skusiłem, ale w sumie się nad tym zastanawiam.

Czekamy teraz na odpowiedź Swiftkeya!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA