1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Planujecie świąteczne zakupy podzespołów do PC? Sprawdzamy, co dodają do nich najwięksi producenci

Lokowanie produktu

Chociaż każdy z nas wybiera hardware na podstawie parametrów i możliwości, kuszenie komputerowych graczy rozmaitymi bonusami stało się codzienną praktyką gigantów pokroju AMD, Intela czy Nvidii. Wyprzedzając nieco gorączkę świątecznych zakupów postanowiliśmy sprawdzić dla was, czym technologiczni liderzy powalczą o wasze serca i portfele tej zimy.

27.11.2014
18:48
Planujecie świąteczne zakupy podzespołów do PC? Sprawdzamy, co dodają do nich najwięksi producenci

Nvidia kusi najnowszymi grami Ubisoftu i walutą w tytułach free-to-play

O ile letnia oferta z Borderlands: The Pre-Sequel wywołała we mnie umiarkowanie pozytywne uczucia, tak tym razem Nvidia naprawdę się postarała. Po zakupieniu dowolnej karty graficznej z serii GeForce GTX 980 lub 970, ewentualnie notebooka z układem GPU GeForce GTX 980M lub GTX 970M każdy komputerowy gracz będzie mógł wybrać jedną z trzech gorących gier Ubisoftu. Wybierać można między zaskakująco niedoszlifowanym i wypełnionym błędami Assassin’s Creed: Unity, świetnie wyglądającym Far Cry 4 oraz bardzie ciekawym projektem wyścigowym – The Crew.

the crew 1

Po dokonaniu zakupu hardware u jednego z rodzimych partnerów Nvidii klient dostaje kod do wykorzystania na stronie zielonego producenta kart graficznych. Jednocześnie każdy gracz otrzyma kody na wirtualną walutę wartą 150 PLN. Tę można wykorzystać na wydatki w trzech grach typu free-to-play – War Thunder, Infinite Crysis oraz Strife.

Ile trzeba wydać? Najtańsza karta graficzna z serii GTX umożliwiająca otrzymanie kodu na gry Ubisoftu kosztuje dzisiaj około 1500 PLN.

AMD podbija stawkę w programie „nie spoczywaj na laurach”, kusi najnowszym LEGO Batmanem oraz Civilization: Beyond Earth

Aby położyć ręce na darmowej, futurystycznej strategii ze stajni Sida Meier’a, wystarczy zakupić kartę graficzną AMD z serii R9 290. Mówimy więc o modelach Radeon R9 290, R9 290X oraz R9 295X, czyli najlepszej i najnowszej linii kart przeznaczonych dla wymagających komputerowych graczy. Co świetne, promocja na darmowe Civilization: Beyond Earth łączy się z programem AMD „Nie spoczywaj na laurach”. W rezultacie daje to maksymalnie 4 gry do wzięcia.

civilization beyond earth

Gwiezdna edycja akcji AMD nazywa się Never Settle: Space Edition. Pula dostępnych w niej gier jest naprawdę imponująca. Na pewno wielu komputerowych graczy już zaciera ręce na kosmicznie zapowiadający się symulator Star Citizen. Poza samą grą AMD oferuje swoim klientom dodatkowy, ekskluzywny myśliwiec. Gwiazdą zestawienia jest jednak Alien Isolation. Pozostając w kosmicznych klimatach, pula gier powiększy się o Alien vs Predator oraz cenione Space Run i Habitat od niezależnych twróców. Schodząc na ziemię, Deus Ex: Human Revolution zaprezentuje niepokojącą wizję przyszłości. Niepokojący na pewno jest również thriller Alan Wake.

Miłośnicy akcji znajdą dla siebie Darksiders wraz z kontynuacją, Just Cause 2 czy Sleeping Dogs. Maniacy strategii na pewno ucieszą się z darmowego Company of Heroes 2, a także Napoleona oraz Shoguna 2 z serii Total War. W skład zestawu Space Edition wchodzą również popularne hack’n’shashe Titan Quest oraz Dungeon Siege III. Wisienką na torcie niech będzie Saints Row IV ze swoim niepowtarzalnym, kontrowersyjnym poczuciem humoru.

obcy izolacja recenzja 2

Uff, na koniec trzeba wspomnieć, że AMD rusza z kolejnym promocyjnym projektem o nazwie „If it can game”. Przy zakupie wybranych laptopów lub komputerów stacjonarnych z procesorami AMD APU klient otrzyma jedną z nowych gier, wśród których najjaśniej prezentuje się LEGO Batman 3: Beyond Gotham. "If it can game" przeznaczone dla osób kupujących laptopy i inne systemy komputerowe bazujące na procesorach AMD APU FX, A10 i A8, natomiast otrzymany kod można aktywować w tym miejscu. Pamiętajcie jednak, że wszystko jest w gestii producentów, dystrybutorów czy samych sklepów. To te podmioty decydują czy i które maszyny objąć promocją.

Ile trzeba wydać? Aby otrzymać Civilization: Beyond Earth oraz możliwość wyboru 3 gier ze złotego pakietu „Nigdy nie spoczywaj na laurach”, konieczny jest zakup karty graficznej Radeon z serii R9 290 za około 1200 PLN. Możliwość wyboru z brązowego pakietu gwarantuje zakup karty za około 260 PLN.

Intel nagradza za procesory 4-tej generacji grami i programami

Przymierzasz się do zakupu procesora i5 lub i7 czwartej generacji? Do każdego zakupionego Haswella bądź sprzęt nim napędzany Intel dodaje swoim klientom paczkę gier i aplikacji. Tym razem nie posiadamy przywileju wyboru, dostając trzy gry, program antywirusowy oraz aplikację edukacyjną.

shadowrun 1

Gry, jakie „od siebie” dodaje Intel to klasyczne RPG z możliwością tworzenia własnych scenariuszy – Shadowrun Returns. Pomimo kultowej marki, pozostałem wobec gry sceptyczny, o czym możecie przeczytać tutaj. Budzącą wiele wątpliwości pozycją jest również gra karciana od Blizzarda – HearthStone: Heroes of Warcraft. Tę można przecież pobrać całkowicie za darmo ze strony producenta (!), natomiast wersja oferowana przez Intel nie posiada żadnej ekskluzywnej zawartości.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z trzecią obecną w zestawieniu grą – GRID Autosport. Najnowsze wyścigi od Codemasters to świetna, zręcznościowa, ale i wymagająca produkcja. Tytuł to przy okazji idealne pożegnanie producentów z konsolami siódmej generacji oraz zmycie z siebie kompromitacji, jaką była odrzucająca, do bólu prosta część druga. W tym kontekście GRID Autosport to prawdziwe dzieło, kierowane nawet do tych bardziej wymagających miłośników motoryzacji. Lepszej gry wyścigowej wydanej w ostatnich miesiącach na komputery osobiste po prostu nie znajdziecie.

grid autosport recenzja 2

Ile trzeba wydać? Aby zyskać kod do aktywowania na stronie Intela, trzeba zakupić jeden z procesorów i5 bądź i7 czwartej generacji. W momencie pisania tej wiadomości najniższa stawka za Intel Core i5 to około 650PLN.

Uwaga - obecność darmowych gier oraz kodów dodawanych do podzespołów uzależniona jest od partnerów promocyjnych akcji. Przed zakupem hardware upewnij się, czy dany sklep wspiera inicjatywę producenta sprzętu i rozdaje darmowe tytuły. 

Więcej pomysłów na świąteczne prezenty znajdziesz w Poradniku Prezentowym Spider’s Web. Sprawdź go!

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze