REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mała rzecz, a cieszy - możesz kontrolować Spotify na komputerze ze swojego smartfona

Spotify już rok temu zapowiedział wprowadzenie funkcji Spotify Connect, czyli używania telefonu jako pilota do odtwarzacza muzycznego zainstalowanego na komputerze. Jednak nie doczekaliśmy się tej funkcji. Aż do dziś.

07.11.2014
11:37
Spotify Connect - mała rzecz, a cieszy
REKLAMA
REKLAMA

Z funkcji tej mogą skorzystać jedynie użytkownicy Spotify opłacający subskrypcję, ale zupełnie mnie to nie dziwi. Wkońcu jest to dodatek ułatwiający korzystanie z aplikacji, a nie funkcja, bez którego nie da się obejść.

By skorzystać ze Spotify Connect, konieczne jest otwarcie aplikacji desktopowej i mobilnej oraz rozpoczęcie odtwarzania muzyki na telefonie.

Następnie trzeba wybrać opcję „Now Playing” oraz kliknąć ikonę połączenia znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu.

spotify conect ios

Teraz mobilna wersja aplikacji w kilka sekund zlokalizuje urządzenia korzystające ze Spotify, w tym komputer. Następnie trzeba wybrać odpowiedni sprzęt z listy i muzyka zacznie na nim grać. Usługa ta jak na razie działa bez problemów i jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Warto docenić to, że do mobilnego odtwarzania muzyki w domu nie trzeba używać drogich zestawów głośnikowych z wbudowaną obsługą Spotify. Teraz wystarczy do tego dowolne nagłośnienie i podłączony do niego laptop. Takie to proste.

spotify connect os x
REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA