REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Sprzęt

Te sklepy są już gotowe na świąteczne zakupy - przegląd najciekawszych ofert ze smartfonami

Świąteczne promocje to - oczywiście zaraz po możliwości spotkania się z bliskimi - jeden z głównych powodów, dla których wyczekujemy na koniec roku. Sprawdziliśmy więc, co w kwestii smartfonów już teraz mogą zaoferować nam największe sklepy internetowe oraz stacjonarne i czy są to wartościowe oferty, czy lepiej je zignorować i kupić gdzie indziej, albo poczekać na kolejne promocje.

26.11.2014
12:59
Te sklepy są już gotowe na świąteczne zakupy – przegląd najciekawszych ofert ze smartfonami
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory zaledwie cztery duże sklepy ujawniły swoją typowo świąteczną ofertę - RTV Euro AGD, Redcoon, Komputronik i Vobis. W przypadku większości z nich promocji podlegają głównie modele jednej marki, choć na szczęście zdarzają się i wyjątki. Warto jednak poczekać z decyzją chociażby do jutra, czyli dnia publikacji świątecznych gazetek Media Marktu i Saturna oraz włączania się do gry innych podmiotów.

Przy okazji każdego modelu, jego obniżoną cenę dodatkowo zestawiliśmy z cenami z innych dużych lub znanych sklepów w porównywarkach cenowych.

RTV Euro AGD

rtv euro agd

Sklep, który sugeruje, że powinniśmy wyprzedzić Mikołaja i dokonać zakupu jak najwcześniej, ma w ofercie zaledwie kilka przecenionych modeli smartfonów. Zdecydowaną większość z nich stanowią Nokie z serii Lumia, a zmiany ceny są - trudno to nazwać inaczej - dość symboliczne.

Oto co możemy kupić taniej:

 • Nokia Lumia 830 (zielona, czarna, pomarańczowa) - cena promocyjna: 1499 zł, cena normalna: 1599 zł, cena z porównywarek: około 1450 zł
 • Huawei Ascend P7 (czarny, biały) - cena promocyjna: 1439 zł, cena normalna: 1599 zł, cena z porównywarek: 1250 zł
 • Nokia Lumia 1020 (czarny) - cena promocyjna: 1299 zł, cena normalna: 1399 zł, cena z porównywarek: 1260 zł
 • Motorola Moto G II generacji (czarna) - cena promocyjna: 849 zł, cena normalna: 899 zł, cena z porównywarek: 800 zł

Ceny z porównywarek dotyczą w tym przypadku w większości innych, uznanych sklepów internetowych i stacjonarnych, w związku z czym oferta Euro nie wydaje się być specjalnie atrakcyjna na tle konkurencji. Chyba, że mamy ten sklep tuż koło domu i nie chcemy czekać na wysyłkę ani wydawać na nią pieniędzy. Wtedy, może z wyjątkiem P7, różnica nie jest zbyt wielka.

Redcoon

redcoon

O wiele efektowniej do świąt przygotował się sklep internetowy Redcoon, w którego ofercie odnajdziemy kilkadziesiąt smartfonów w niższych niż do tej pory cenach. Zdecydowanie jest w czym wybierać, choć trzeba pamiętać, że tutaj "partnerem technologicznym Mikołaja" jest... Samsung, więc wiadomo, czego można się spodziewać.

Niestety sklep nie podaje, ile kosztowało dane urządzenie przed promocją.

 • Samsung Galaxy S3 Mini VE i8200 (biały, szary, czerwony, niebieski, czarny) - cena promocyjna: 599 zł, cena z porównywarek: 560 zł
 • Samsung Galaxy S5 (czarny, biały, niebieski, złoty) - cena promocyjna: 1999 zł, cena z porównywarek: 1999 zł
 • Samsung SM-G800 Galaxy S5 mini DS (niebieski, czarny) - cena promocyjna: 1349 zł, cena z porównywarek: 1350 zł
 • Samsung G800F Galaxy S5 Mini (niebieski, złoty, biały, czarny) - cena promocyjna: 1299 zł, cena z porównywarek: 1299 zł
 • Samsung Galaxy S4 I9505 (czarny, biały, czerwony) - cena promocyjna: 1479 zł (wersja czerwona: 1499 zł, czarna: 1399 zł), cena z porównywarek: 1499 zł
 • Samsung N9005 Galaxy Note 3 (czarny, biały) - cena promocyjna: 1899 zł, cena z porównywarek: 1999 zł
 • Samsung Galaxy S4 Mini I9195 (czarny, biały) - cena promocyjna: 945 zł, cena z porównywarek: 999 zł
 • Samsung SM-G850 Galaxy Alpha (srebrny, czarny, biały, złoty) - cena promocyjna: 1999 zł, cena z porównywarek: 1999 zł

Nie jest to wprawdzie kompletna lista, ale dalej sytuacja wygląda niemal identycznie. Tylko Samsung.

Wniosek? Choć baner reklamowy zachęca do zakupu w "specjalnych cenach", z niewielkimi wyjątkami są one niemal identyczne jak to, co oferuje konkurencja. W niektórych przypadkach mamy do czynienia z niewielkimi wahaniami, ale i tak trudno uznać to za niesamowicie dobrą ofertę.

Komputronik

komputronik

Wyluzowany Mikołaj spoglądający na nas z ulotki Komputronika zapowiada nam "święta na wypasie". Czy faktycznie dotrzymuje słowa? W ofercie gazetkowej sklepu można odnaleźć następujące promocje:

 • Samsung Galaxy S3 Mini VE i8200 - cena promocyjna: 599 zł, cena normalna: 749 zł, cena z porównywarek: 560 zł
 • Samsung SM-G850 Galaxy Alpha - cena promocyjna: 1999 zł, cena normalna: 2299 zł, cena z porównywarek: 1999 zł
 • Samsung Galaxy S5 - cena promocyjna: 1999 zł, cena normalna: 2299 zł

Ceny są tu więc niemal identyczne, jak w przypadku wcześniej omawianych sklepów. Najbardziej "oberwało" się Galaxy Alpha i S5, które można kupić taniej o 300 zł niż normalnie, ale wcale niekoniecznie taniej niż gdzie indziej.

Vobis

W przypadku tego sklepu również w kategorii smartfonów całą pulę zgarnia Samsung, z cenami identycznymi jak w przypadku Komputronika czy Radcoona.

Wyraźnie więc widać, że aktualnie zwycięzcą przed-świątecznych ofert jest Samsung, którego pełno jest niemal wszędzie. W prawie każdym ze sklepów obniżki są jednak dokładnie takie same, więc niezależnie gdzie pójdziemy, zapłacimy niemal na pewno tyle samo. I choć trzeba przyznać, że ceny za S5 czy Alphę wydają się naprawdę atrakcyjne, liczymy na to, że Mikołaj będzie miał przynajmniej odrobinę większy wybór, jeśli chodzi o marki smartfonów.

REKLAMA

W najbliższym okresie na łamach Spider's Web pojawi się seria podobnych zestawień dotycząca zarówno sieci handlowych, marketów oraz e-sklepów. Zwrócimy uwagę nie tylko na smartfony, ale również na tablety oraz komputery.

Więcej pomysłów na świąteczne prezenty znajdziesz w Poradniku Prezentowym Spider’s Web. Sprawdź go!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA