REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Doczekaliśmy się! Microsoft uruchomił Skype'a w przeglądarce - wystartowała beta

Długo na to musieliśmy czekać, ale już jest. Oto przeglądarkowy Skype.

14.11.2014
16:22
Doczekaliśmy się! Microsoft uruchomił Skype’a w przeglądarce – wystartowała beta
REKLAMA
168 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Skype w ostatnich latach znacząco stracił na wartości. Swego czasu był przełomową usługą, która zdawała się otwierać nowe drzwi i pozwalała czerpać z komunikacji przez internet prawdziwą przyjemność. Wysoka jakość połączeń zarówno głosowych jak i wideo, była mocną stroną komunikatora, który znalazł się w rękach Microsoftu. Jednak w ostatnich latach sporo się zmieniło.

Facebook podbił rynek i wraz z nim nastała era Messengera. Wielu użytkownikom komunikator Facebooka zastąpił SMS-y oraz inne usługi sieciowe pozwalające na łatwe porozumiewanie się. Jednak Facebook to nie jedyny problem Skype'a. Jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się kolejne komunikatory takie jak Viber, WhatsApp, Line czy Hangouty. Część z nich dzięki multiplatformowości zyskała spore grono użytkowników i w znaczący sposób zagroziła Skype'owi.

skype 1

Microsoft zaniedbywał też przez ostatnie lata kwestię aplikacji. Zarówno wersje Skype'a dla Windows Phone jak i Androida były ociężałe, lubiły się wykrzaczać i wcinać energię akumulatora. Do tego dochodził ciągły brak przeglądarkowej wersji aplikacji, którą dysponuje m.in. Facebook Messenger i Hangouty.

Microsoft wziął się jednak do roboty.

Już kilka miesięcy temu poprawił mobilne wersje swojego komunikatora, a teraz wykonał kolejny ważny krok. Na oficjalnym blogu Skype'a właśnie poinformowano, że wystartował program beta testów webowej wersji komunikatora.

skype 12

Przeglądarkowy Skype w wersji beta obsługuje zarówno rozmowy wideo jak i pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych. Microsoft informuje, że usługa jest dostępna, tylko dla zaproszonych osób, po zalogowaniu w witrynie Skype.com, i zadziała na przeglądarkach: Internet Explorer, Chrome (na Windowsie), Firefox oraz Safari.

Osobiście nie czuję już potrzeby korzystania ze Skype'a w przeglądarce. Używam go tylko doraźnie do połączeń głosowych, więc wersja na telefonie jest dla mnie najwygodniejsza. Niemniej jednak cieszy fakt, że Microsoft wziął się ostro do roboty.

REKLAMA

Odświeżenie aplikacji mobilnych oraz debiut wersji przeglądarkowej, to jeszcze nie koniec nowości od Skype'a. Microsoft pracuje intensywnie nad wprowadzeniem funkcji tłumacza rozmów, który będzie działał w czasie rzeczywistym. Jeśli usługa będzie działała, tak jak byśmy sobie tego życzyli, to wszystko wskazuje na to, że Microsoft, raz na zawsze zniesie bariery komunikacyjne piętrzące się między mieszkańcami różnych części globu.

*Grafika główna pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA