REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dobra okazja, żeby świąteczne prezenty kupić na Allegro już dziś

Zakupy na raty w serwisie Allegro nie są nowością, ale wczoraj system udzielania pożyczek użytkownikom serwisu został znacznie usprawniony. Konsumenci mogą robić zakupy na raty tzw. zero proc. a procedura ich przyznania została znacznie usprawniona.

14.11.2014
18:18
Dobra okazja, żeby świąteczne prezenty kupić na Allegro już dziś
REKLAMA
REKLAMA

Raty zero proc. dla użytkowników serwisu Allegro to przedświąteczna promocja PayU, czyli operatora płatności w największym polskim serwisie aukcyjno-handlowym. Twórcy tego rozwiązania obiecują, że w promocji nie ma żadnych ukrytych opłat i haczyków.

Przyznanie pożyczek ma odbywać się też bez zbędnych formalności.

Raty zero proc. to łakomy kąsek dla użytkowników serwisu Allegro, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Do tej pory można było zrobić zakupy w takiej formie wyłącznie w stacjonarnych sklepach, gdzie w wielu wypadkach już po zakupie okazywało się, że w umowie zawarte zostały najróżniejsze kruczki i dodatkowe opłaty.

Rozwiązanie PayU ma być wolne od takich nieprzyjemnych niespodzianek, które mogą popsuć humor na święta po zakupie na raty kosztownego prezentu. Oczywiście warto przestudiować dokładnie regulamin usługi, ale mam nadzieję, że Allegro nie wykorzysta swojej pozycji do naciągania klientów.

Raty zero proc. w Allegro działają już od wczoraj.

allegro raty payu zero procent

Zakupy na Allegro bez dodatkowych prowizji i opłat za rozłożenie kwoty należnej sprzedawcy na raty to niestety nie będzie stanadard, a jedynie promocja ograniczona czasowo. Skorzystać z niej można od 13 listopada do 4 grudnia bieżącego roku.

To co prawda dość wcześnie jak na zakup prezentów świątecznych z myślą o końcówce grudnia, ale trzeba pamiętać, że co roku kurierzy i Poczta Polska w okresie bożonarodzeniowym przeżywają istne oblężenie i warto zakupy mieć z głowy wcześniej.

Jak płacić z ratami zero proc.?

PayU i Allegro utrzymują, że nowy sposób płatności ratalnych jest wyjątkowo prosty. Wystarczy dokonując zakupu wybrać metodę płatności w ratach PayU. Przeniesie to użytkownika do formularza wypełniania wniosku pożyczkowego online.

Wśród partnerów pożyczkowych usługi PayU znalazły się Alior Bank oraz mBank, które wydają decyzję kredytową. Zatwierdzenie umowy po pozytywnej weryfikacji przez jeden z banków odbywa się za pomocą jednego kliknięcia.

REKLAMA

Z jednej strony to bardzo dobre rozwiązanie, które oszczędza czas. Trzeba jednak uważać, żeby nie dać ponieść się emocjom i nie zacząć nowego roku na sporym debecie po świątecznym zakupowym szale.

*Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA