1. Spider's Web
  2. Technologie

Jesteśmy tradycjonalistami. Od komunikatorów i maili wolimy SMS-y

Lokowanie produktu

Historia SMS-ów ma już 22 lata. Z tego powodu na rynku technologicznym i komunikacyjnym mogą one liczyć na status dinozaurów. Jednak mimo pojawiania się na rynku coraz nowszych komunikatorów, cały czas chętnie korzystamy z klasycznych wiadomości tekstowych. Ale czy na pewno?

20.11.2014
21:52
Jesteśmy tradycjonalistami. Od komunikatorów i maili wolimy SMS-y
104 interakcji
dołącz do dyskusji

Między innymi na to pytanie ma odpowiedzieć badanie „Komunikacja SMS w Polsce 2014”. Jego celem jest ustalenie, jaki jest stosunek Polaków do komunikacji mobilnej. W tym roku będzie ono tym bardziej interesujące, że pojawi się w nim blok pytań dotyczących bardzo szybko wzrastających rynków m-commerce oraz e-commerce. Rezultatem tego badania będzie drugie wydanie biznesowego suplementu, który ma za zadanie podsumować tegoroczne badanie „Komunikacja SMS w Polsce 2014”.

spam sms

Jego autorzy obiecują, że będzie ono jedyne w swoim rodzaju i doskonale pokaże, w jaki sposób SMS-y są wykorzystywane w biznesie oraz działaniach marketingowych. Raport ten przygotowała platforma SerwerSMS.pl, która od ponad dekady zajmuje się komunikacją właśnie w oparciu o SMS-y. Obecnie wysyła ona 30 milionów wiadomości na miesiąc, a przepustowość jej łącza wynosi 10 tys. wiadomości na minutę. To niebagatelna liczba wymaga zaprzęgnięcia do pracy bardzo mocnych serwerów.  Firma została w tym roku wyróżniona e-Gazelą Biznesu, co doskonale świadczy o jej kondycji.

Wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie: dlaczego SMS?

W końcu korzystamy z licznych komunikatorów oraz poczty elektronicznej. To prawda, ale zastanówmy się, jak wiele osób może z nich korzystać? Ile osób od razu zainteresuje się otrzymanym mailem i ile w ogóle korzysta z poczty elektronicznej? Oczywiście odsetek ten cały czas rośnie, ale nadal to SMS jest najczęściej używanym i najszybszym środkiem komunikacji w Polsce i na świecie. Dociera w kilka sekund, nie wymaga specjalnego oprogramowania i działa na każdym dostępnym urządzeniu – telefonie, smartfonie i tablecie. Właśnie to są główne zalety SMS-ów, które powodują, że nadal chcemy z nich korzystać.

konkursy sms oszustwo telefon smartfon iphone

Doskonale świadczą o tym… wyniki  poprzedniego badania „Komunikacja SMS w Polsce 2013”, według których aż 66,6% przepytanych internautów stwierdziło, że wysyła SMS-y każdego dnia. Z kolei 73,4% posiadaczy smartfonów preferuje krótkie wiadomości tekstowe niż mobilne komunikatory. Jeszcze większy odsetek osób regularnie wysyła i odbiera SMS-y. Robi to dokładnie 83,4% badanych, co jest ilością naprawdę imponującą. Właśnie dlatego wiadomości tego typu doskonale nadają się do informowania o wydarzeniach kulturalnych lub różnego rodzaju zagrożeniach. Bo także tym SerwerSMS.pl się zajmuje.

Jeśli takie ciekawostki wydają się wam interesujące, powinniście poczekać do lutego, gdyż właśnie wtedy pojawi się nowa edycja raportu.

Jeśli jednak nie jesteście tak cierpliwi, zawsze możecie wejść na stronę  badania i za darmo otrzymać zeszłoroczną wersję raportu lub wziąć udział w tegorocznym. Sam się już z nią zapoznałem i bardzo mnie zaciekawiła. Na tyle, że czekam na jego tegoroczną wersję, która będzie dostępna za około kwartał.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze