REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Poznań w sprytny sposób wykorzystuje zdjęcia 3D i rozszerzoną rzeczywistość do promocji miasta na całym świecie

Poznań ma nowy sposób na promocję miasta poza granicami Polski. Wykorzystuje do tego najnowszą technologię, dzięki której każdy może zrobić sobie zdjęcie, które później przy pomocy aplikacji wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość można oglądać w 3D. Postanowiłem przetestować to rozwiązanie na własnej skórze.

15.11.2014
12:41
Poznań w sprytny sposób wykorzystuje zdjęcia 3D i rozszerzoną rzeczywistość do promocji miasta na całym świecie
REKLAMA
REKLAMA

Jakiś czas temu w Starym Browarze stanęła specjalna kapsuła, którą wyposażono w ponad 60 aparatów wykonujących jednocześnie zdjęcie danej osobie. Wystarczyło wejść do środka na kilka sekund, potem podać swój adres e-mail i poczekać na wiadomość z linkiem do aplikacji “Innovation Teleport”.

Innovation Teleport

W międzyczasie dowiedziałem się, jak można wypromować miasto za pomocą takiego rozwiązania.

Okazuje się, że kapsuła będzie wędrowała po świecie i w trakcie różnych wystaw i targów posłuży jako element promocji Poznania. Dzięki interaktywnej mapie i planszy można poznać osoby będące przedstawicielami biznesu, polityki, sztuki oraz nowych technologii. Można sprawdzić m.in. połączenia lotnicze między stolicą wielkopolski i innymi europejskimi miastami, a także miejsca przyciągające turystów, czy też ośrodki rozwoju nowych technologii.

Przebywając wewnątrz tej kapsuły nie widać nic poza ogromną ilością okrągłych otworów, w których poukrywano aparaty wykonujące zdjęcie z różnych perspektyw. Samo zrobienie zdjęcia trwa bardzo krótko i towarzyszy temu oślepiający flash, który na myśl przynosi wymazanie pamięci rodem z filmu “Men in Black”. Następnie zdjęcie obrabiane jest przy pomocy technologii studia Brige, które stworzyło “Innovation Teleport”. Po jakimś czasie otrzymujemy link do aplikacji i właściwie dopiero wtedy zaczyna się cała zabawa.

innovation kapsuła

Aplikacja wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i dzięki temu możliwe jest wyświetlenie swojej postaci na dowolnej płaskiej powierzchnii. Model wykonany jest bardzo szczegółowo i pozwala na przyjrzenie się sobie z każdej perspektywy.

Screenshot_2014-11-09-21-44-56

Rozmiar wyświetlanej postaci może być dostosowywany i tak naprawdę to co z nim zrobimy zależy wyłącznie od inwencji twórczej osoby trzymającej smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją “Teleport”.Oprócz modelu własnej postaci przygotowano zdjęcie 3D modelki, którą również można wyświetlić np. na stole i przyglądać się jej z każdej strony.

REKLAMA

Wykorzystanie nowych technologii w celu promocji miasta jest bardzo dobrym posunięciem ze strony władz Poznania. Taki sposób prezentacji jest atrakcyjny dla widza, który dzięki otrzymaniu swojego zdjęcia w 3D na dłużej zapamięta pozytywne wrażenia i skojarzy je z Poznaniem, na czym głównie zależy twórcom tej akcji.

*Grafika główna pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA