REKLAMA

Tak wygląda tablet graficzny One by Wacom z Biedronki - pierwsze wrażenia Spider's Web

W ofercie Biedronki pojawił się dziś tablet graficzny One by Wacom w cenie 119 zł. Tak niska cena za urządzenie Wacoma z pewnością przyciągnie nie tylko grafików i ilustratorów, ale nawet osoby niekoniecznie związane z rysunkiem. Zanim skusisz się na zakup, sprawdź jak urządzenie prezentuje się na żywo.

13.11.2014 13.08
Tak wygląda tablet graficzny One by Wacom z Biedronki – pierwsze wrażenia Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Zobacz także nową promocję na tablet One by Wacom w rozmiarze M: Graficy i fotografowie! Świetne tablety graficzne Wacoma powracają do Bieronki.

O promocji Biedronki na tablet One by Wacom S pisałem na łamach Spider's Web niedawno. To wyjątkowa okazja z kilku powodów. Po pierwsze, mamy tu zaawansowane urządzenie jakim jest tablet graficzny, po drugie, naprawdę renomowaną firmę Wacom, a po trzecie, niesamowicie przystępną cenę wynoszącą 119 zł. W takiej cenie warto go kupić nawet, jeśli korzystałbyś z tabletu tylko sporadycznie. Okazję na pewno zauważyły rzesze początkujących grafików, bo w mojej okolicy w trzech najbliższych Biedronkach z rana wszystkie tablety były już wyprzedane. Udało mi się zdobyć ostatni egzemplarz dopiero w czwartym sklepie!

Tablet One by Wacom S w praktyce

Tablet dostajemy w minimalistycznym tekturowym pudełku z kolorową opaską. Na opakowaniu znajdziemy informacje o tablecie w języku polskim, mówiące m.in. o dwuletniej gwarancji. Wewnątrz pudełka znajdziemy tablet, piórko, kilka zapasowych rysików, kabel USB, krótką instrukcję i płytę z oprogramowaniem.

Tablet One by Wacom robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Urządzenie jest raczej małe jak na tablet graficzny, ale w amatorskich zastosowaniach aktywna powierzchnia na poziomie ok. 15x10 cm w zupełności wystarcza. Całe urządzenie ma wymiary 21x14,5 cm.

One by Wacom (1 of 13)

Po zainstalowaniu sterowników system Windows 8.1 bez problemu rozpoznaje tablet i pozwala na używanie go we wszystkich zakamarkach systemu. Piórko działa jak myszka i można nim obsługiwać wszystkie programy, w tym. np. przeglądarkę internetową. Przesuwając rysik nad powierzchnią tabletu przesuwamy kursor, dotknięcie powierzchni oznacza kliknięcie lewym przyciskiem, a przytrzymanie rysika na powierzchni tabletu aktywuje prawoklik.

One by Wacom (2 of 13)

Sterownik tabletu pozwala spersonalizować dwa przyciski piórka i przypisać im różne typy kliknięć (podwójne lewe, środkowe, etc), przyciski, kombinacje przycisków, czy funkcje, jak np. przewijanie. Ta ostatnia jest bardzo wygodna – trzymając przycisk i poruszając rysikiem przesuwamy cały dokument, lub stronę internetową w wybranym kierunku. Precyzja urządzenia jest zaskakująco duża i nie ma żadnego porównania nawet do dobrej myszy komputerowej.

One by Wacom (3 of 13)

Tablet świetnie współpracuje z klawiaturą ekranową i wykrywaniem pisma odręcznego w systemie Windows 8.1. Działa to naprawdę dobrze, a system rozumie nawet największe bazgroły. Z kolei programy graficzne (przynajmniej te od Adobe) automatycznie wykrywają rysik i pozwalają na kontrolowanie kilku parametrów. Poziom nacisku w Photoshopie może zmieniać wielkość pędzla lub stopień jego przejrzystości (lub obie te zmienne jednocześnie). Daje to naprawdę duże możliwości kreatywnej pracy. Z kolei przy obróbce zdjęć zarówno Photoshop jak i Lightroom pozwalają rysować precyzyjne maski, w których świetnie można kontrolować przezroczystość krawędzi.

Wacom One
Wacom One 2

Gdzie tu jest haczyk?

One by Wacom (5 of 13)

Skoro urządzenie jest świetnie wykonane i bardzo precyzyjne, to skąd tak niska cena? Wynika ona z dość ubogich funkcji. Rysik ma co prawda dwa przyciski i obsługuje 1024 poziomy nacisku, ale brakuje mu funkcji gumki, czy wykrywania kąta nachylenia. Z kolei sam tablet nie ma żadnych przycisków funkcyjnych. Szkoda, bo droższe modele są wyposażone w modyfikatory przycisków, czy nawet w dotykowe pierścienie do scrollowania zawartości lub zmiany wielkości pędzla. Sterownik także jest dość ograniczony i nie umożliwia np. włączenia menu ekranowego znanego z wyższych modeli Wacoma. Minusem jest też na pewno kabelek USB. Droższe modele Wacoma łączą się z komputerem bezprzewodowo.

One by Wacom (7 of 13)
REKLAMA

Podsumowując, tablet One by Wacom jest zdecydowanie warty zakupu. 119 zł za urządzenie o takiej precyzji działania i jakości wykonania to świetna okazja!

Zobacz także nową promocję na tablet One by Wacom w rozmiarze M: Graficy i fotografowie! Świetne tablety graficzne Wacoma powracają do Bieronki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA