Tech  / News

Na to czekaliśmy - ważna aktualizacja pakietu Office'a dla Androida. Docenią ją użytkownicy... Dropboksa

Udogodnienie w Office, polegające na integracji z Dropboksem, z którego od pewnego czasu mogli już korzystać użytkownicy innych platform, nareszcie dotarło do najpopularniejszego systemu mobilnego - Androida. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby jego użytkownicy mogli swoje dokumenty zapisywać na bieżąco w chmurze innej, niż ta od Microsoftu. 

Świat dość szybko oswoił się z nieco szokującym ogłoszeniem producenta Office, który zapowiedział wprowadzenie wsparcia dla Dropboksa wewnątrz swojego pakietu biurowego. Posiadacze smartfonów z Androidem musieli jednak uzbroić się w cierpliwość, zanim będą mogli edytować przechowywane w tej chmurze dokumenty, lub zapisywać w niej nowe pliki.

dropbox

Na szczęście problem rozwiązała najnowsza aktualizacja, o której poinformował m.in. serwis VentureBeat. Osobom, które po raz pierwszy zainstalują program, od razu po wstępnej konfiguracji zostanie zaproponowane dodanie konta z Dropboksa. Dotychczasowi użytkownicy również powinni napotkać po pierwszym uruchomieniu podobną informację.

Sama integracja z zewnętrzną usługą przeprowadzona została niemal bezboleśnie, z zachowaniem wszystkich dotychczasowych rozwiązań i elementów interfejsu. Po prostu w miejscach, gdzie do tej pory pojawiała się opcja zapisania pliku lub jego otwarcia z poziomu OneDrive lub pamięci urządzenia, dodano kolejną - Dropbox. Nową chmurę obsługuje również wbudowany menedżer plików.

dropbox office

Teraz pozostaje już tylko czekać naprawdę nową wersję Office dla Androida. Taką, z jakiej cieszyć się mogą chociażby posiadacze sprzętów z iOS, a która w przypadku Androida jest dopiero "w przygotowaniu". Możliwość skorzystania z integracji z Dropboksem z całą pewnością uprzyjemni jednak to oczekiwanie. Chyba, że ktoś korzysta z Office 365 i może cieszyć się już (lub niedługo) nielimitowaną przestrzenią na wirtualnym dysku. Wtedy przesiadka na chmurę konkurencji ma raczej niewielki sens.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst