REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Masz firmę i potrzebujesz pakietu Microsoft Office? Zastanów się nad ofertą Home.pl

Microsoft podpisał umowę z Home.pl, na bazie której ta druga firma będzie dystrybutorem pakietu Office 365. Teoretycznie działanie to nie przyniesie absolutnie nic nowego, łącznie z niższymi cenami. W praktyce jednak jest to bardzo ciekawa oferta, która zainteresuje wielu przedsiębiorców.

18.11.2014
17:01
Masz firmę i potrzebujesz pakietu Microsoft Office? Zastanów się nad ofertą Home.pl
REKLAMA
REKLAMA

Podczas konferencji szybko przejrzałem warunki wydzierżawienia od Microsoftu Office’a 365, którego chyba nie muszę Wam przedstawiać. Warunki są naprawdę interesujące, bo jedna kopia takiego pakietu kosztuje 4,60 euro netto miesięcznie za przeglądarkową wersję Business Essentials, 8,80 euro za Office 365 Business oraz 9,60 euro za Office 365 Business Premium. Różnice miedzy tymi pakietami możecie znaleźć na stronie Microsoftu.

Jeśli zdecydujemy się na płatność za rok z góry, cena będzie niższa o 20%. Dwa miesiące dostaniecie za darmo.

W przypadku Home.pl ceny za poszczególne wersje Office’a wynoszą kolejno 20, 40 i 50 zł. Gdy przeliczymy poprzednie ceny na złotówki, okaże się, że oferta Home.pl jest nieco droższa niż Microsoftu. Mimo to istnieje kilka powodów, dla których przedsiębiorcy mogą ją uznać za ciekawszą. Pierwszy z nich to fakt, że Home.pl oferuje najróżniejsze metody płatności. Ogromnym plusem jest, że w przeciwieństwie do Microsoftu oferuje wydanie polskiej faktury VAT i nie zmusza nikogo do płatności kartą kredytową.

Office Homepl

Oprócz tego Home.pl będzie mieć swoich ekspertów zajmujących się usługami Microsoftu. Z tego powodu w razie problemów nie będzie konieczne kontaktowanie się z irlandzkim oddziałem Microsoftu, a z Polakami. Możemy doskonale mówić po angielsku, ale trzeba przyznać, że różnego rodzaju problemy o wiele łatwiej się opisuje w języku ojczystym, zwłaszcza gdy jesteśmy zdenerwowani i korzystamy z polskiego pakietu biurowego.

REKLAMA

Być może nie są to wielkie rewolucje, ale z całą pewnością godne uwagi zmiany.

Gdybym sam był przedsiębiorcą, zapewne zainteresowałbym się tą ofertą. Szkoda tylko, że ceny w niej są nieco wyższe niż w przypadku kupowania tego samego produktu bezpośrednio od Microsoftu. Ale cóż, w zamian za to otrzymujemy gwarancję ceny niezależnie od kursu waluty i polską fakturę. A to jest chyba ważniejsze od kilku złotych oszczędności miesięcznie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA