REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Użytkownicy NVIDIA SHIELD uważajcie - już w przyszłym tygodniu Lollipop, GRID i dziesiątki gier!

NVIDIA nie zwykła rzucać słów na wiatr i nie inaczej jest w przypadku jej niedawnej obietnicy o zaktualizowaniu swojego tabletu SHIELD do Androida w wersji 5.0. Lollipop miał trafić na niego jeszcze w tym miesiącu i tak właśnie się stanie. Wiemy dokładnie kiedy oraz jakich nowości oprócz tego można się spodziewać. 

13.11.2014
14:57
Użytkownicy NVIDIA SHIELD uważajcie – już w przyszłym tygodniu Lollipop, GRID i dziesiątki gier!
REKLAMA
REKLAMA

Posiadacze "idealnego tabletu dla graczy" z najnowszej odsłony systemu operacyjnego Google będą mogli cieszyć się już naprawdę niedługo. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, wszyscy użytkownicy  NVIDIA SHIELD Tablet Androida 5.0 otrzymają już w najbliższy wtorek (18.11.2014). Aktualizacja, przynosząca m.in. zmiany wizualne zgodne z Material Design, oraz kilkaset nowych lub zmienionych funkcji, będzie oczywiście dostępna w formie OTA.

Jedyną odmianą, której aktualizacja może się nieco opóźnić, jest amerykańska wersja LTE dla sieci AT&T. W związku z tym możemy się spodziewać, że wszyscy w Polsce otrzymają ją natychmiast.

NV_SHIELD_Tablet_Lollipop_wController

NVIDIA SHIELD nigdy nie był jednak zwykłym tabletem, a urządzeniem skierowanym przede wszystkim dla fanów mobilnej rozgrywki na naprawdę wysokim poziomie. W związku z tym przy okazji uaktualnienia do Lollipopa, wprowadzono szereg mniej lub bardziej widocznych modyfikacji, wliczając w to m.in. od integrację niektórych dodatkowych opcji zarządzania wydajnością z opcjami systemowymi czy odświeżenie aplikacji graficznej Dabber.

Największym wydarzeniem jest jednak nie tyle aktualizacja do Androida 5.0, a uruchomienie usługi GRID (także w Europie), która umożliwi granie na tablecie w prawdziwe gry z komputera, za pomocą usługi strumieniowania.

Do niedawna usługa ta była dostępna w wersji beta, w postaci dodatkowej aplikacji - od teraz jest ona w pełni zintegrowana z systemem z wykorzystaniem nakładki SHIELD Hub (nowa wersja dostępna od 18.11 w Google Play).

Niestety zachodnioeruopejski start będzie miał miejsce dopiero w przyszłym miesiącu, więc konieczne będzie odczekanie kilkunastu dni. Na szczęście usługa będzie bezpłatna do końca czerwca przyszłego roku, więc każdy posiadacz NVIDIA SHIELD zdąży ją dokładnie przetestować.

NV_SHIELD_Tablet_SHIELD_Hub_app

Przy okazji rusza oczywiście odpowiedni sklep z grami, w którym na starcie dostępnych będzie 20 tytułów (m.in. Batman Arkham City, Borderlands 2 oraz Psychonauts), a każdego tygodnia będzie uzupełniany o kolejne.

NVIDIA przygotowała również specjalną promocję dla tych, którzy możliwości SHIELD chcą dopiero wypróbować. Każdy kto zakupi tablet w wersji 32GB LTE, otrzyma tzw. Green Box, w skład którego wchodzą trzy hity - Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2 i Portal. Gry te będzie można wprawdzie zakupić osobno, ale zakup w takim pakiecie pozwoli oszczędzić co najmniej kilkadziesiąt dolarów.

REKLAMA

W Google Play pojawią się także cztery nowe tytuły zoptymalizowane pod kątem współpracy z tabletem NVIDII - OddWorld: Stranger’s Wrath, Pure Pool, Strike Suit Zero oraz Turbo Dismount.

Cóż można powiedzieć - pady (lub tablety) w dłoń!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA