REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Czy wiesz, co potrafi Movie Creator? Sprawdzamy nową filmową aplikację na Windows Phone

Użytkownicy systemu mobilnego Windows Phone 8.1 otrzymali wczoraj świetne narzędzie do tworzenia filmów. Movie Creator od Microsoftu utworzy klipy nie tylko z nagrań wideo, ale także ze zdjęć.

14.11.2014
12:39
Czy wiesz, co potrafi Movie Creator? Sprawdzamy nową filmową aplikację na Windows Phone
REKLAMA
REKLAMA

Nowa aplikacja nosi nazwę Movie Creator, a Microsoft Mobile udostępnił ją zupełnie za darmo wszystkim posiadaczom smartfonów z systemem Windows Phone 8.1. Aplikacja jest obecnie w fazie beta, ale nie trzeba się tego faktu obawiać, bowiem działa ona naprawdę dobrze.

Co potrafi Movie Creator?

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja pozwala na tworzenie filmów. Są to krótkie klipy, wyglądające jak estetyczne i jednocześnie dynamiczne prezentacje. Jako materiał źródłowy mogą posłużyć zarówno zdjęcia, jak i filmy. Poniższy film stworzyłem dosłownie w pół minuty.

To bardzo przydatne narzędzie np. podczas prezentacji zdjęć. Zamiast zanudzać znajomych dziesiątkami fotek, można przygotować z nich klip z podkładem muzycznym, który ogląda się znacznie przyjemniej.

Microsoft Movie Creator 02

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu, a wszystkie elementy są oznaczone strzałkami lub opisami, więc nie sposób się zgubić. Proces tworzenia filmu zaczyna się od wyboru materiałów źródłowych z pamięci smartfona. Tutaj zaskoczyło mnie ograniczenie programu, ponieważ aplikacja ustawia limit na jedynie 25 plików źródłowych. Z drugiej strony – może to lepiej, w końcu klipy mają być dynamiczne. Oczywiście możemy dowolnie ustalać kolejność, w jakiej materiały pokażą się w filmie.

Microsoft Movie Creator 03

Następnym krokiem jest dodanie tekstu – między kolejne klatki możemy wstawiać plansze z tekstami. Możemy także umieścić planszę tytułową na początku filmu, a końcową na zakończenie.

Największą zaletą Movie Creator są wbudowane kompozycje

Microsoft Movie Creator 07

Kolejnym krokiem w tworzeniu filmu jest wybór kompozycji filmu, czyli schematu, według którego są wyświetlane materiały, a także sposobu ich przejść. Taki montaż w programach do edycji filmów jest przeważnie skomplikowanym i dość żmudnym zadaniem, dlatego Microsoft postanowił uprościć ten proces jak to tylko możliwe.

Microsoft Movie Creator 08

Możemy wybierać jedną z kilku kompozycji, a każda dodatkowo ma swoje warianty kolorystyczne. Możemy zdecydować się na wariant z dość agresywnymi filtrami, lub zupełnie neutralny. Same kompozycje także są zróżnicowane. Niektóre tworzą przejścia na zasadzie slajdów, a niektóre tworzą ciekawe efekty, ramki i rozmycia. Wszystko wygląda naprawdę dobrze, a dodatkowo Microsoft umożliwia pobranie nowych kompozycji, jeśli stare już się znudzą.

Kompozycje mają swoje wbudowane motywy dźwiękowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by podmienić muzykę na własny kawałek. Na koniec zostaje nam wybór jakości filmu. Możemy wybrać jedno z trzech predefiniowanych ustawień, lub własnoręcznie ustawić rozdzielczość, jakość i liczbę klatek na sekundę.

Microsoft Movie Creator 06

Po tych czynnościach wystarczy kliknąć przycisk „obejrzyj”, by aplikacja zaczęła montować wszystkie materiały w gotowy film. Tutaj znajduje się właściwie jedyny minus aplikacji, ponieważ renderowanie filmu trwa dość długo. Gotowy filmik można zapisać w pamięci smartfonu, lub od razu podzielić się nim ze znajomymi. Nawet po wyrenderowaniu filmu aplikacja umożliwia swobodne zmiany jego elementów składowych, co jest bardzo dużą zaletą.

REKLAMA
Microsoft Movie Creator 11

Aplikację Movie Creator Beta pobierzesz ze sklepu Windows Phone Store. Uwaga, zajmuje aż 164 MB. Naprawdę polecam, takie narzędzie zdecydowanie warto mieć na swoim smartfonie!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA