REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Niebawem pojawi się dodatek do Lords of the Fallen! Znamy już jego nazwę

Choć jeszcze kilka lat temu mogło wydawać się, że polskie gry nigdy nie przebiją się do tzw. głównego nurtu, to dzieje się już teraz. Sukces Wiedźmina sprawił, że branża growa łaskawym okiem spojrzała na nadwiślańskie tereny.
To sprawiło, że wiele małych firm, które do tej pory zajmowały się produkcją niskobudżetowych gier, ośmieliło się tworzyć tytuły o wielkich budżetach i odpowiadającej im jakości. Idealnym przykładem takiej firmy jest CI Games, które ostatnio wydało największą i najpopularniejszą polską grę 2014 roku, czyli Lords of the Fallen.

06.11.2014
10:02
Lords of the Fallen: Gdzie mądrość spotyka władzę
REKLAMA
REKLAMA

Jest to naprawdę duża zmiana, ponieważ początkowo City Interactive (tak nazywała się wówczas ta firma) tworzyło gry dołączane do tanich magazynów. Następnie zajęła się licencjonowaniem, a potem tworzeniem kolejnych gier z serii Sniper, które odniosły niespodziewany sukces finansowy, ale mimo to były tytułami co najwyżej średnimi. Teraz przyszedł czas na wydanie prawdziwego hitu, tytułu klasy "AAA". I sztuka ta im się udała, o czym możecie przekonać się czytając recenzję Lords of the Fallen autorstwa Szymona Radzewicza.

Jednak czy mogło być inaczej w przypadku gry, która miała 42 miliony złotych budżetu?

Warto pamiętać, że na samą grę przeznaczono tu 32 miliony złotych, a pozostałą część tej kwoty spożytkowano na działania marketingowe. Inne ciekawe fakty dotyczące tej gry to fakt, że tworzyło ją 170 osób, a tytuł pojawił się w 72 krajach i został przetłumaczony na 13 języków. Między innymi dzięki temu tytuł ten został ciepło przyjęty przez media polskie i zagraniczne. Naprawdę, spotkanie redakcji, która oceniła ten tytuł na mniej niż 7-8/10 to rzecz praktycznie niemożliwa.

SAM_4137-Resizer-1200

Gra wzbudza bardzo duże zainteresowanie, co widać chociażby po tym, że 552 000 ludzi chce oglądać tę grę na oficjalnym kanale gry na Twitchu i udało się jej mieć pierwszą pozycję wśród Bestselerów na platformie Steam! To bardzo dobry wynik, zwłaszcza że Lords of The Fallen było pozycjonowane na grę konsolową (największą popularnością gra cieszy się na konsoli Playstation 4), a na reklamę jej wersji pecetowej nie przeznaczono niemal żadnych środków. Z kolei wszystkie wersje gier w ciągu czterech dni od premiery trafiła łącznie do 200 000 osób.

Tym wszystkim CI Games pochwaliło się na konferencji prasowej, jednak to było dopiero preludium...

REKLAMA

do zapowiedzi dodatku fabularnego do Lords of the Fallen! Niestety nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztował i kiedy sie pojawi jest wielką niewiadomą, ale wiemy już, że ma się nazywać "Gdzie mądrość spotyka władzę". Wiadomo też, że będzie dotyczył jednego z trzech sędziów, czyli ludzi którym kilka tysięcy lat przed wydarzeniami pokazanymi w grze udało się pokonać Boga. Tym samym świat Lords of the Fallen zacznie się rozrastać, a gracze będą mogli dowiedzieć się więcej na temat świata gry.

Cała fabuła ma dotyczyć zdobywania kolejnych fragmentów mądrości zgromadzonej przez Boga w obszarze roboczo zwanym biblioteką. Ostatecznie gra prowadzi do walki z przeciwnikiem posługującym się magią, który został wyznaczony przez Boga do pilnowania wspomnianych wcześniej mądrości. CI Games niestety nie ujawnił więcej danych na temat gry i podał bardzo mało informacji. Mimo to coś podpowiada mi, że "Gdzie mądrość spotyka władzę" stanie się niekwestionowanym hitem, bardzo gorąco mu kibicuję i czekam na tę grę nie tylko jako dziennikarz, ale również jako gracz.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA