Operatorzy  /  News

Nie masz nic na koncie? Dzwoń na krechę - tak działa kredyt w Play

Picture of the author

Sieć Play udostępnia użytkownikom kart prepaid możliwość pożyczenia kilku zł w przypadku braku środków na koncie. Kredyt zwracany jest przy następnym doładowaniu, a jego wysokość uzależniona jest od łącznej kwoty doładowania w ostatnim roku.

Użytkownicy prepaid mogą otrzymać kredyt w wysokości 2, 3 lub 5 zł. Osoby, które doładowały w ciągu roku konto kwotą minimum 30 zł dostaną 2 zł, za łączne doładowanie 50 zł przyznawany jest kredyt 3 zł, a 5 zł można pożyczyć, gdy suma doładowań przekracza 100 zł. Kredyt dostępny jest przez 24 godziny od momentu aktywacji, a dostępne środki można sprawdzić kodem *101#. Jak to w przypadku pożyczek bywa, pieniądze trzeba kiedyś zwrócić. W tym przypadku zwrot środków następuje przy następnym doładowaniu.

Należy pamiętać o tym, że kolejny kredyt można uzyskać dopiero po spłacie poprzedniego oraz, że konto nie może być zablokowane z powodu upływu terminu ważności.

Kody aktywujące:

  • kredyt 2 zł: *111*802*1#  lub sms “KREDYT2” na nr 801
  • kredyt 3 zł: *111*803*1#  lub sms “KREDYT3” na nr 801
  • kredyt 5 zł: *111*805*1#  lub sms “KREDYT5” na nr 801

Usługa “Kredyt” pod identyczną nazwą już od dawna funkcjonuje w Orange na bardzo podobnych zasadach. W przypadku użytkowników kart prepaid pomarańczowego operatora wysokość kredytu uzależniona jest od długości stażu w sieci:

  • do 24 miesięcy – kredyt 2 zł
  • od 25 do 36 miesięcy – 2 lub 3 zł
  • powyżej 36 miesięcy – 2, 3 lub 5 zł

Usługę aktywować można na kilka sposobów:

  • wpisać kod *110*01# w telefonie i wcisnąć zieloną słuchawkę,
  • wysłać SMS o treści KREDYT lub KASA pod bezpłatny numer 808,
  • wysłać SMS o treści AUTO pod numer 508 (wówczas włączymy tzw. Automatyczny Kredyt – zawsze, gdy ilość środków spadnie poniżej 1 zł otrzymamy dodatkowe środki automatycznie).

Jak widać, sieć Play uruchomiła właściwie taką samą opcję, jaka od dłuższego czasu dostępna jest dla klientów Orange. Przewagą pomarańczowych jest udostępnianie również Automatycznego Kredytu, którego w Play zabrakło.

*Zdjęcia pochodzą z Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst