REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Przez chciwość urzędników nie zobaczymy w Polsce nowych produktów HP

Hewlett-Packard ostatnimi czasy pokazuje mnóstwo ciekawych produktów. Możliwe jednak jest, że nie zobaczymy ich w sklepach z powodu niedawnej afery korupcyjnej, w której amerykańska firma brała udział.

21.11.2014
15:13
Przez chciwość urzędników nie zobaczymy w Polsce nowych produktów HP
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli nie pamiętacie tej sprawy, możecie ją sobie przypomnieć, czytając artykuł znajdujący się pod tym adresem. W skrócie chodzi o to, że Hewlett-Packard wespół z IBM korumpował polskich urzędników odpowiedzialnych za cyfryzację kraju. Firma przyznała się do zarzucanych jej czynów, po czym podpisała ugodę z amerykańską komisją papierów wartościowych i giełd (SEC) oraz resortem sprawiedliwości USA i zapłaciła 108 milionów dol. grzywny.

Jak wiadomo, firma po takiej aferze nie może przejść do porządku dziennego. Dlatego z firmy usunięto wielu pracowników i zatrudniono nowe osoby. Niestety wdrożenie ich w pracę trwa, a zdobycie odpowiednich kontaktów to proces, który trwa latami. Wiedzą o tym wszystkie osoby pracujące nie tylko w sprzedaży, ale praktycznie każdej branży poza pogrzebową.

HP Stream tablet

Z tego powodu nie zostały podpisane umowy na sprzedaż nowych sprzętów.

Taką informację podał nam wysoko postawiony pracownik jednej z sieci marketów z elektroniką. Nie oznacza to jednak, że sprzęty HP zupełnie znikną z rynku. Starsze sprzęty obejmują jeszcze umowy podpisane przez poprzednich pracowników firmy. Z kolei jakiekolwiek umowy dotyczące nowych urządzeń nie zostały podpisane, a co za tym idzie, nie zobaczymy ich w sklepach.

Przynajmniej nie w tych największych. Nikt bowiem nie przeszkodzi mniejszym podmiotom kupować sprzęt za granicą i następnie sprzedawać go u siebie. Jedyne co to może spowodować, to konieczność serwisowania sprzętu za granicą, jednak klient ma zawsze możliwość wysłania sprzętu do sprzedawcy i przekazania mu całej sprawy.

HP Stream1

Jeszcze kilka lat temu informacja ta by mnie nie ruszyła.

Firma ta kojarzyła mi się wyłącznie z kiepskimi komputerami Pavillion oraz o ekstremalnie drogimi Elitebookami. Teraz portfolio tego cenionego producenta sprzętu znacznie się zmieniło i to na lepsze. By się o tym przekonać, wystarczy zobaczyć sprzęty z rodziny Stream. Według recenzji są one świetnie wykonane, doskonale działają z systemem Windows 8, a do tego cechują się śmiesznie niską ceną.

REKLAMA

Jako użytkownik ceniący przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny, sprzęty HP niezwykle mnie zainteresowały i nawet rozważałem kupno 11-calowej wersji Streama. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że sprzęt zobaczę jedynie na sklepowej półce.

I to tylko w Internecie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA