REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

GoPro w końcu dostało statyw z ruchomą głowicą, na który zasługuje

Jeżeli myślałeś, że zakup kamery sportowej wystarczy do ciekawych nagrań, byłeś w błędzie. Szybko okazuje się, że nagrania z ręki nie wyglądają tak dobrze, jak profesjonalne filmy promocyjne. Najtrudniej jest uzyskać płynny ruch, a w tym właśnie pomaga ciekawie pomyślana głowica Motrr Galileo, która właśnie zaczęła obsługiwać kamery GoPro.

24.11.2014
15:24
GoPro w końcu dostało statyw z ruchomą głowicą, na który zasługuje
REKLAMA
REKLAMA

Motrr Galileo to niezwykle ciekawa, ruchoma i zautomatyzowana głowica, która zapewni całkowice płynny ruch kamery. Do niedawna obsługiwała tylko iPhone’a, ale teraz zapewni płynny ruch także w kamerach GoPro.

Galileo zapewnia jednostajny, płynny i powolny obrót, dzięki któremu nagrania wyglądają profesjonalnie

Głowica pozwala na pełen obrót dookoła własnej osi, a także na dowolne ustawienei kąta nachylenia urządzenia. Zobaczcie sami jak to działa na przykładzie nagrania przedstawiającego nocny spektakl świateł nagrany z jednego z dwóch najbardziej rozpoznawalnych punktów widokowych Hongkongu.

Sterowanie głowicą odbywa się poprzez Bluetooth, z poziomu aplikacji na iPhone’a. Wygląda to naprawdę spektakularnie. W ten sposób możemy kontrolować zakres ruchu, nachylenie, jak i szybkość obrotu głowicy. Obecnie Galileo jest kompatybilne jedynie z systemem iOS. Nowe złącze montażowe pozwala zamontować kamerki Hero3, Hero3+ i najnowsze modele serii Hero4.


Taki zautomatyzowany system montażu wygląda bardzo ciekawie. Wątpliwości budzi jedynie stabilność całego układu. Z filmu wynika, że jakość połączeń może budzić wątpliwości, choć może to tylko błędne wrażenie. W końcu GoPro to sprzęt bardzo lekki, więc nie wymaga przesadnej stabilności.

Motrr Galileo to przykład udanej kampanii na Kickstarterze

Konstruktorzy w 2012 roku postanowili zrobić publiczną zbiórkę pieniędzy na swój wynalazek i taki pomysł okazał wielkim sukcesem. Udało im się zebrać 702 tys. dol., czyli 700% zakładanej kwoty. Dwa i pół roku później firma ma się bardzo dobrze i stale rozszerza ofertę o nowe akcesoria.

galileo-motrr-gopro-2-1500×1000

Widać przy tym, że konstruktorzy naprawę słuchają swoich klientów i wdrażają coraz doskonalsze rozwiązania. Pierwsza wersja Galileo generowała pewien problem. Smartfon mocowało się do statywu poprzez złącze do ładowania, a więc obiektyw aparatu znajdował się po przeciwnej stronie, wysunięty poza oś obrotu. Dlatego w grudniu zadebiutuje mocowanie Galileo Bluetooth, w którym to górną część smartfona mocuje się do uchwytu, dzięki czemu obiektyw leży w osi obrotu głowicy. Takie rozwiązanie sprawia, że ruch na nagraniu nie jest obarczony błędem paralaksy.

REKLAMA

Premiera montażu pod GoPro to dopiero początek. Jeszcze w tym roku ma się pojawić mocowanie do iPhone’a 6, a w lutym przyszłego roku do iPada i iPhone’a 6 Plus.

Podstawowa wersja Motrr Galileo wyposażona w łączność Bluetooth kosztuje ok. 150 dol., a dodatkowe mocowanie do kamer GoPro to wydatek rzędu 30 dol. Drogo? Niekoniecznie. Takie zmechanizowane głowice przeznaczone do dużych aparatów są z reguły co najmniej kilkukrotnie droższe.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA