REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto Goclever Chronos Eco, czyli pierwszy polski smart zegarek. Kupisz go w Kauflandzie za jedyne 169 zł

Czy po polskich smartfonach przyjdzie czas na polskie smartwatche? Można to sprawdzić, dzięki inteligentnemu zegarkowi Goclever Chronos Eco, który jest już dostępny w sklepch sieci Kaufland i kosztuje zaledwie 169 zł.

27.11.2014
14:29
Oto Goclever Chronos Eco, czyli pierwszy polski smart zegarek. Kupisz go w Kauflandzie za jedyne 169 zł
REKLAMA
212 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Na stronie internetowej produktu Goclever zbytnio nie chwali się jego dokładną specyfikacją. Udało się nam jednak zdobyć kilka ciekawych informacji na jego temat.

Sprzęt ten został wyposażony w monochromatyczny 1,26-calowy ekran Sharp Memory LCD o rozdzielczości 144 x 168 pikseli. Dodatkowo został pokryty szkłem ochronnym, które chroni go przed zarysowaniem.Cechuje się też czytelnością w pełnym słońcu oraz bardzo małym poborem energii.

goclever chronos eco 2

Ten ostatni parametr sprawia, że pomimo zastosowania małego akumulatora o pojemności 110 mAh Goclever Chronos Eco w trybie standardowego użytkowania może działać około 3 tygodnie, a w trybie czuwania nawet miesiąc. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza w porównaniu do konkurencyjnych sprzętów wyposażonych w kolorowe wyświetlacze. Kolejne dobre cechy zegarka to mała waga i wymiary wynoszące kolejno 36 g oraz 4,5 x 3,5 x 1,1 cm. Oczywiście gabaryty obejmują samą kopertę, ale w zestawie z zegarkiem znajdzie się też czarny pasek, który Goclever sam nieskromnie określa jako „elegancki”.

Sprzęt ten współpracuje ze smartfonami z systemem Android 4.4 oraz iOS i komunikuje się z nimi za pomocą protokołu Bluetooth 4.0.

Do wykorzystania pełni możliwości urządzenia niezbędna jest dedykowana aplikacja, którą w wersji androidowej można pobrać z tego adresu. Po zainstalowaniu jej możliwe jest używanie zegarka do sterowania swoim telefonem.

goclever chronos eco 4
REKLAMA

Co prawda Goclever Chronos Eco nie ma panelu dotykowego, jednak dzięki zestawowi czujników i czterem przyciskom możliwe jest wygodne kontrolowanie odtwarzacza muzyki, aparatu, a także sprawdzanie naszej codziennej aktywności, niezależnie od pory dnia. Sprzęt ten powinien spodobać się fanom pływania, gdyż możliwe jest trzymanie go pod wodą do głębokości 3 metrów.

Czy warto kupić ten zegarek? Jeszcze nie wiem, ale odpowiem na to pytanie dziś lub jutro, gdy dotrze do mnie egzemplarz testowy zegarka. Jeśli jednak już zdążyliście się przekonać do tego produktu, powinniście się wybrać do najbliższego Kauflandu. Okazuje się bowiem, że cena 169 zł to promocyjna oferta, która skończy się wraz z wyprzedaniem pierwszej partii zegarków. Następne będą dostępne w mniej promocyjnej, ale nadal atrakcyjnej cenie 210 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA