REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Piękne fotoobrazy z Flickra zamówisz teraz prosto do Polski - wystartowała świąteczna promocja

Jeżeli zastanawiasz się nad ciekawym, spersonalizowanym dodatkiem do pokoju, lub szukasz pomysłu na prezent (a kto nie szuka na miesiąc przed Świętami?) – Flickr ma dla Ciebie świetną propozycję. Serwis Wall Art, w którym można zamówić pięknie oprawiony fotoobraz z własnego zdjęcia, właśnie otworzył się na cały świat. W tym także na Polskę.

17.11.2014
19:21
Piękne fotoobrazy z Flickra zamówisz teraz prosto do Polski – wystartowała świąteczna promocja
REKLAMA
REKLAMA

Duży fotograficzny wydruk, który jest odpowiednio przygotowany i wykonany na papierze wysokiej jakości ma w sobie coś, obok czego trudno przejść obojętnie. Faktura, ziarno, detal i mięsistość dużych wydruków robią wrażenie nie tylko na fotografach. Na moich ścianach sam mam wydruki 90x60 i 60x45 cm i po prostu je uwielbiam.

Flickr wydruki 2

Jest wiele sposobów na oprawę takiego zdjęcia. W pierwszej chwili do głowy przychodzi zwykła ramka lub antyrama, ale warto zastanowić się nad bardziej szlachetną formą oprawy. Taką właśnie oferuje serwis Flickra zatytułowany Wall Art.

W serwisie możemy zamówić wydruki własnych zdjęć przygotowane na fotograficznym papierze rozciągniętym na drewnianej ramie.

Flickr wydruki 5

Do wyboru mamy dwa rodzaje wykończenia – tańszy, w którym ranty ramy są oplecione zdjęciem lub droższy, wykonany na świetnym papierze fotograficznym, w którym na krawędziach widać fakturę drewna. Tak przygotowane zdjęcia można zamówić w pięciu rozmiarach: 8x10”, 11x14”, 12x12”, 16x20” i największym 20x30”. Z serwisu Flickr Wall Art zamówisz taki wydruk także do Polski.

Tylko do Bożego Narodzenia możesz skorzystać ze zniżki 40%

Ceny w serwisie Flickr Wall Art są niestety dość wysokie, jednak Flickr przygotował świąteczną niespodziankę. Jeżeli złożysz zamówienie do 23 grudnia 2014, możesz wykorzystać kod zniżkowy „GIFTS14”, który obniży cenę aż o 40%. Obniżka dotyczy nie tylko ceny za sam wydruk, ale również kosztów wysyłki!

Flickr wydruki 1

To dobra wiadomość, ponieważ koszty wysyłki do Polski są wysokie. Niezależnie od wielkości obrazu wynoszą one 58,99 dol. za standardową wysyłkę (10-14 dni roboczych) lub 70,99 dol. za wysyłkę ekspresem (5-8 dni roboczych). Cena wysyłki ze świąteczną zniżką wynosi odpowiednio 35 i ok. 42 dol.

W praktyce za najmniejszy wydruk o wielkości 8x10 cali wykończony w tańszej opcji zapłacimy łącznie z wysyłką 58,79 dol. Z kolei największy wydruk 20x30” z droższą oprawą i wysyłką to koszt rzędu 143 dol.

A jak wygląda porównanie do rodzimego rynku?

Flickr to część amerykańskiego giganta Yahoo, ale czy polskie firmy powinny obawiać się wejścia globalnej firmy na lokalny rynek? To zależy. Według porównywarki polskich fotolabów, fotoindex.pl, fotoobraz o wielkości 50x70 cm możemy w Polsce zamówić w cenie od 30 do 240 zł. W dobrym fotolabie taka przyjemność kosztuje realnie ok. 100 zł z wysyłką.

Flickr wydruki 3
REKLAMA

Trudno powiedzieć który produkt będzie miał wyższą jakość wykonania. Większość polskich fotolabów stara się konkurować ceną, a nie jakością produktu, ale są oczywiście wyjątki od tej reguły. Nawet w cenniku tych rodzynków cena fotoobrazu jest ponad dwukrotnie niższa, niż w przypadku Flickra. Tyle tylko, że większość fotolabów (zwłaszcza tych tańszych) nie podaje kluczowej informacji o jakości papieru czy też płótna! Warto zaznaczyć, że droższa opcja wykończenia z Flickra jest realizowana na świetnej jakości papierze fotograficznym przeznaczonym do archiwizacji (a więc długowiecznym), a taki materiał po prostu nie może być tani.

Myślę, że usługa Wall Art będzie się cieszyła w Stanach sporym powodzeniem, ale w Polsce nie wróżę jej sukcesu. Polecam jednak wykonanie dużego wydruku lub fotoobrazu z własnego zdjęcia. To świetny pomysł na prezent.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA