REKLAMA

Pomóż przekonać Facebooka, że strona “Najseksowniejsze 9 10 i 11 latki” jednak narusza standardy społeczności

Facebook jest zwierciadłem Internetu, a Internet zwierciadłem ludzi. Niestety.

04.11.2014 15.18
Pomóż przekonać Facebooka, że strona “Najseksowniejsze 9 10 i 11 latki” jednak narusza standardy społeczności
REKLAMA
REKLAMA

Od kilku dni na Facebooku popularny stał się fanpage “Najseksowniejsze 9 10 i 11 latki”. Na szczęście, popularność polegała głównie na tym, że spora część internautów nawoływała do zgłaszania strony administracji Facebooka. Po fali zgłoszeń Facebook zdecydował się na usunięcie witryny.

Sam zgłosiłem tę witrynę jako niewłaściwą i czekałem na potwierdzenie usunięcia. Następnego dnia otrzymałem maila od Facebooka, w którym poinformowano mnie, że fanpage został skasowany, zanim moje zgłoszenie zdążyło zostać rozpatrzone. Widać, że pomogła interwencja społeczności.

fb zgloszenie

Niestety w sieci szybko pojawiła się kolejna strona. Tym razem na fanów liczył fanpage “Najseksowniejsze 4 5 i 6 latki”.

Co ciekawe, skasowanie tego tworu nie przebiegło równie sprawnie, o czym poinformował serwis niezalezna.pl. Okazało się, że podczas rozpatrywania jednego z pierwszych zgłoszeń administracja nie stwierdziła, żeby strona “Najseksowniejsze 4 5 i 6 latki” naruszała standardy społeczności Facebooka.

fb fb

Jednak po pewnym czasie i ten twór zniknął z sieci. Zadziałał zapewne efekt skali i Facebook ugiął się pod naporem zgłoszeń. Mam też na to nieco inną teorię podpartą własnym doświadczeniem. Podejrzewam, że Facebook domyślnie odrzuca pierwsze zgłoszenia dotyczące wniosków o skasowanie danej strony. Dopiero, gdy ich liczba osiągnie odpowiednią wartość, sprawą zajmuje się moderator, który podejmuje decyzję o skasowaniu fanpage’a.

To jednak nie koniec walki o oczyszczanie Internetu i Facebooka z pedofilskich stron. Administrator fanpage’a “Najseksowniejsze 9 10 i 11 latki” powrócił około 18 godzin temu i na nowej stronie o tej samej nazwie napisał: reaktywacja!!! wysyłajcie nam swoje zdjęcia!1 nikogo nie zmuszamy!

Sytuacja jest niebezpieczna. Po pierwsze administrator strony publikuje wizerunek dzieci, podając przy tym ich imiona oraz miejscowości, z których pochodzą. W wielu przypadkach są to małe miasta a nawet wsie. Gdy mamy do czynienia z nastolatkiem, który uczęszcza do szkoły podstawowej w niewielkiej miejscowości, to odnalezienie takiej placówki nie stanowi problemu.

Witryna “Najseksowniejsze 9 10 i 11 latki” może służyć pedofilom jako katalog ze zbiorem zdjęć i namiarów na ładnych chłopców i dziewczynki. To niedopuszczalne.

Po drugie sytuacja jest też niebezpieczna dla administratora tej strony. Sporo osób grozi mu w komentarzach śmiercią. W przypadku, gdy prowadzący stronę popełni błąd i opublikuje coś z prywatnego konta, społeczność będzie mogła go łatwo zidentyfikować, zlokalizować i… No właśnie. Potem może się wydarzyć wszystko.

Dlatego apeluję o zgłaszanie takich stron administracji Facebooka. Nie zrażajcie się też tym, że niektóre zgłoszenia zostaną zignorowane. Jeśli będzie ich więcej, to Facebook zareaguje.

Nie będę dawał linku do tej strony, gdyż zapewne za jakiś czas zniknie i pojawi się pod innym adresem. Jeśli chcecie zareagować, to wyszukajcie na Facebooku “Najseksowniejsze 9 10 i 11 latki” lub “Najseksowniejsze 4 5 i 6 latki” i zgłoście witrynę. To proste.

1. Klikamy w menu ukryte pod trzema kropkami i wybieramy "zgłoś stronę";

fb 1

2. Wybieramy odpowiedni opis problemu;

fb 2

3. Oraz uzasadnienie;

fb 3

4. Wybieramy opcję "Prześlij pracownikom Facebooka w celu weryfikacji";

fb 4

5. I gotowe.

REKLAMA
fb 5

*Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA