REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Jeśli cierpisz na niedostatek aplikacji Facebooka, od dziś możesz zainstalować Grupy

Facebook, Facebook Messenger, Facebook Paper, Facebook Home, Menedżer Stron, Slingshot - jeśli taki zestaw aplikacji od Zuckerberga wydaje się wam niewystarczający, od dziś możecie go uzupełnić o kolejną pozycję - Grupy. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona ułatwić korzystanie z grup na Facebooku. 

18.11.2014
20:24
Jeśli cierpisz na niedostatek aplikacji Facebooka, od dziś możesz zainstalować Grupy
REKLAMA
REKLAMA

Zasady działania aplikacji są niemal identyczne jak w przypadku innych programów FB, "wyrywających" funkcje aplikacji głównej. W zamian za odstąpienie kilku megabajtów z pamięci naszego telefonu i odrobinę miejsca na ekranie głównym, uzyskujemy szybszy i wygodniejszy dostęp do określonych funkcji.

groupsscreen

W tym przypadku są to oczywiście tytułowe Grupy. Zamiast przebijać się przez kolejne menu w programie głównym, tutaj już po kliknięciu na ikonę jesteśmy przekierowywani do ekranu z listą naszych grup, sortowanych według częstotliwości odwiedzin. Bezpośrednio z tego poziomu możemy także utworzyć nową grupę.

Oczywiście Facebook Groups pozwala na takie same interakcje, jak w przypadku korzystania z normalnej, do tej pory dostępnej aplikacji. Dodamy więc nowy wpis, skomentujemy opublikowane czy np. prześlemy zdjęcie.

groupsscreen4

W jednym miejscu zebrano również powiadomienia ze wszystkich grup, z wyłączeniem powiadomień np. z naszego Timeline czy wiadomości od znajomych. W zależności od preferencji możemy wyłączyć lub ograniczyć powiadomienia z grup, które interesują nas w mniejszym stopniu.

REKLAMA

I to właściwie koniec możliwości Facebook Groups, jeśli nie liczyć zakładki z sugerowanymi i polecanymi grupami. Otrzymujemy więc to, czego moglibyśmy tak naprawdę oczekiwać - pełen dostęp do grup z pominięciem informacji z aplikacji głównej. Dla osób, które często korzystają z tej funkcji FB, z całą pewnością będzie to ogromne ułatwienie i z przyjemnością zainstalują aplikację. Pozostali powinni natomiast trzymać kciuki za to, aby nie stała się ona obowiązkowa.

Na razie na szczęście nie jest - wszyscy zainteresowani mogą pobierać ją do woli z Google Play (jeszcze może być niedostępna) lub Apple App Store.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA