REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

E-płatność w Play sposobem walki z cyberprzestępcami

Klienci firm telekomunikacyjnych coraz częściej padają ofiarą cyfrowych przestępców, którzy wysyłają fałszywe faktury łudząco podobne do oryginalnych. Sieć Play ma na to sposób. Teraz każdy może zapłacić swój rachunek z poziomu Play24. Postanowiłem przetestować to rozwiązanie.

06.11.2014
9:25
E-płatność w Play sposobem walki z cyberprzestępcami
REKLAMA

Wystarczy zalogować się do portalu Play24 i wybrać zakładkę “faktury”. Naszym oczom ukaże się zestawienie faktur z uwzględnieniem tych opłaconych i jeszcze niezaksięgowanych. Duży przycisk “Zapłać teraz” umożliwia szybkie dokonanie płatności.

REKLAMA
e-faktura

Po kliknięciu przycisku “Zapłać teraz” wystarczy wybrać metodę płatności i podać adres e-mail oraz numer telefonu, na który otrzymamy potwierdzenie przelewu.

e-przelewy w Play

Należy pamiętać o zaakceptowaniu regulaminu i o tym, że pośrednik - Blue Media S.A. pobiera opłatę 50 gr za płatność. Po wybraniu swojego banku zostaniemy przeniesieni na jego stronę, gdzie wszystkie dane do przelewu zostaną już uzupełnione, więc wystarczy zatwierdzić płatność. Następnie można wrócić do strony Play24, gdzie zobaczymy potwierdzenie płatności.

potwierdzenie przelewu w Play

Gdy wrócimy do listy rachunków widzimy, że faktura, która właśnie została opłacona, jest w trakcie księgowania.

księgowanie e-płatności w Play

Dodatkowo, na podany adres e-mail i numer telefonu otrzymujemy potwierdzenie realizacji płatności.

REKLAMA

Cały proces jest bardzo szybki i wygodny, a przy tym bezpieczny. Jeżeli ktoś nie korzysta z polecenia zapłaty lub innej automatycznej formy płatności, regulowanie zobowiązań za pośrednictwem Play24 jest najlepszą opcją.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA