REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple zapomniał o Polsce. Problem dostarczania wiadomości SMS został rozwiązany tylko teoretycznie

W ostatnim czasie niektórzy użytkownicy urządzeń Apple mogli odczuwać problemy związane z brakiem dostarczania wiadomości SMS poprzez iMessage. Problem dotyczył również osób, które przesiadły się z iPhone’a na sprzęt z innym systemem operacyjnym. Rozwiązaniem jest wyrejestrowanie numeru z iMessage.

10.11.2014
10:03
Apple zapomniał o Polsce. Problem dostarczania wiadomości SMS został rozwiązany tylko teoretycznie
REKLAMA
186 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Na specjalnie przygotowanej przez Apple stronie podano dwa rozwiązania. Pierwsze dotyczy obecnych użytkowników iPhone’a. Jeżeli występują problemy z dostarczeniem wiadomości wystarczy wyłączyć iMessage poprzez: Ustawienia, Wiadomości, Wyłącz iMessage.

iMessage

Brak dostarczania SMS-ów dotyka również osoby, które niedawno przesiadły się z iOS na inny system operacyjny. Wynika to z faktu, że po zmianie urządzenia numer nie zostaje odłączony od iMessage i wiadomości nadal są “przepuszczane” przez serwery Apple. Wystarczy jednak wejść na stronę i podać swój numer telefonu, poczekać na kod potwierdzający i przepisać go w okienku poniżej.

wyłączenie iMessage

Niestety, Polacy nie skorzystają z z tej opcji. Apple nie uwzględniło na liście krajów Polski, więc jeszcze trochę poczekamy na możliwość wypisania się z iMessage.

W teorii cały proces jest bardzo łatwy i cieszy fakt, iż Apple w końcu znalazło rozwiązanie problemu związanego z niedostarczaniem wiadomości. Jak podaje Gizmodo, problem po raz pierwszy pojawił się już w maju tego roku. Apple wówczas przyznał, że mogą występować tego typu trudności i obiecał rozwiązanie problemu.

Po ponad pół roku pojawiła się możliwość wypisania z iMessage. Niestety, Polska czeka na nią nadal.

REKLAMA

Współpraca: Mateusz Nowak

*Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA