REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowy AirDroid sprawi, że androidowcy zyskają swoje własne Continuity

Interfejs Continuity jest czymś, czego użytkownicy Androida mogą pozazdrościć osobom osadzonych w ekosystemie Apple. Jednak już niebawem także oni będą mogli korzystać z podobnych funkcji, wszystko za sprawą aplikacji AirDroid 3.

07.11.2014
9:48
Nowy AirDroid sprawi, że androidowcy zyskają swoje własne Continuity
REKLAMA
REKLAMA

Usługa ta jest kombinacją dwóch aplikacji: androidowej oraz przeglądarkowej. Umożliwia ona użytkownikom komputerów z systemem Windows oraz Mac zarządzenie telefonem z poziomu komputera. Pozwala między innymi na odbieranie i wysyłanie wiadomości, przeglądanie znajdujących się na urządzeniu plików, sprawdzanie notyfikacji, robienie zdjęć oraz instalowanie aplikacji.

Twórcy AirDroida uznali jednak, że jest to za mało i postanowili stworzyć natywne programy dla systemów Windows oraz OS X. Dzięki temu możliwe będzie wygodniejsze korzystanie z usługi, która już nie będzie się gubić pomiędzy różnymi kartami przeglądarek. Program ten będzie miał wszystkie wymienione wyżej funkcje oraz możliwość klonowania obrazu z telefonu na komputerze. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwoli uruchamiać za pomocą peceta dowolny program znajdujący się na smartfonie lub tablecie. Oprócz tego program zyska możliwość odrzucania połączeń telefonicznych i błyskawiczne odpowiedzenie wiadomością.

REKLAMA

AirDroid 3 powinien pojawić się na przełomie listopada i grudnia oraz będzie dostępny za darmo. Sam na niego czekam i jestem pewien, że go zainstaluję. Tym samym uchronię się przed pokusą przejścia do ekosystemu Apple, która po premierze najnowszej wersji systemu OS X na chwilę pojawiła się w mojej głowie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA